Witaj!

Jesteś na blogu, na którym poruszamy tematy związane z aranżacją wnętrz, oświetleniem, makijażem i fryzjerstwem. Prowadzimy też dziennik budowy domu jednorodzinnego i przeprowadzamy wywiady ze znanymi wizażystami. Na co dzień zajmujemy się produkcją i sprzedażą oświetlenia LED i światłowodowego oraz wykonujemy lustra do makijażu na dowolny wymiar i mobilne stanowiska fryzjerskie.
Więcej o nas

Skontaktuj się z nami

soled@soled.pl 531 185 153
0 Plan budowy domu czyli harmonogram robót budowlanych

Plan budowy domu czyli harmonogram robót budowlanych – Dziennik budowy domu #5

Plan budowy domu czyli harmonogram robót budowlanych to, najprościej mówiąc, ułożenie w kalendarzu poszczególnych prac. Taki harmonogram budowy domu jest najważniejszą rzeczą, jeśli chcesz skończyć budowę na czas. Cały mój plan zakłada budowę i wprowadzenie się do domu w ciągu 12-14 miesięcy (od fundamentów po przykręcenie lamp). Jeśli Ty zakładasz więcej czasu, to nie musisz podchodzić do tego planu tak rygorystycznie. Jednak mimo wszystko warto przewidzieć wiele rzeczy do przodu i zarezerwować terminy z dobrymi wykonawcami.
Czytaj więcej
0 książki na półce oraz książka Great architects

Wybór architekta wnętrz – Dziennik budowy domu #4

Jeszcze niedawno pisałem o wyborze projektu domu gotowego lub projektu zleconego. W tym wpisie dowiesz się dlaczego wybór architekta wnętrz jest ważny jeszcze zanim zbudujesz swój dom. A także czego możesz wymagać od architekta, na którego się zdecydujesz.
Czytaj więcej
0 projekt domu jednorodzinnego

Projekt domu jednorodzinnego – gotowy z katalogu czy indywidualny? – Dziennik budowy domu #3

Projekt domu jednorodzinnego - gotowy z katalogu czy indywidualny na zamówienie? To jedno z pytań, na które szukamy odpowiedzi na początku drogi związanej z budową domu. Czy projekt indywidualny faktycznie jest droższy? Jeśli nawet, to czy te kilka tysięcy złotych przy koszcie budowy domu i wykończenia rzędu 500-800 tysięcy złotych to duży wydatek? Jeśli mamy dostać projekt skrojony na miarę i dopasowany do naszej działki?  
Czytaj więcej
0 plan budowy domu w rękach podskakującego pracownika na działce obok domu

Planowanie budowy domu – praktyczne wskazówki – Dziennik budowy domu #2

Planowanie budowy domu to chyba najtrudniejsza kwestia. Mamy obecnie tak wiele możliwości. Setki projektów, tysiące rozwiązań, miliony produktów. Przebieramy wśród pomysłów, inspiracji, katalogów i ofert podwykonawców. Zniechęcamy się formalnościami. A do tego zazwyczaj budowa domu to coś, co planujemy i robimy pierwszy raz w życiu, więc mamy wiele obaw i niepewności. W tym wpisie przedstawię Ci kilka wskazówek planowania budowy, którymi sam się kierowałem.  
Czytaj więcej
0 droga w lesie

Budowa domu jednorodzinnego – liczy się droga a nie cel? – Dziennik budowy domu #1

Budowa domu jednorodzinnego to stres i wydatki. A jednocześnie coś, o czym marzy wielu z nas. To marzenie wiąże się z podejmowaniem trudnych decyzji i - nierzadko - kompromisem. Budowę domu odbieram jako przygodę, wyzwanie, ambitny projekt do realizacji i czerpię z tego satysfakcję. Chcę podzielić się z Tobą tą drogą, dlatego zachęcam Cię do śledzenia kolejnych autentycznych i subiektywnych wpisów z cyklu Dziennik budowy domu.  
Czytaj więcej
4 Profil LED montaż

Montaż profilu LED i taśmy w profilu

Profil LED jest istotnym elementem, z którego warto korzystać decydując się na zastosowanie taśm LED. Zabezpiecza taśmy ledowe przed uszkodzeniami mechanicznymi, zwiększa ich trwałość, poprawia żywotność, a dzięki mlecznej osłonce również delikatnie rozprasza oświetlenie. Profile występują w odcinkach 1 m i 2 m. Jednak można je docinać na dowolny wymiar. Jest wiele modeli profili LED. Np. profile aluminiowe uniwersalne, wodoodporne, do szkła czy też zewnętrzne. Są także profile elastyczne typu flex. Poniższy wpis ma na celu pokazanie Ci, jak prawidłowo przeprowadzić montaż profilu LED.
Czytaj więcej
2 Montaż osłonki w profilu LED

Montaż taśmy LED

Bardzo często dostajemy pytania na temat tego, jak montować taśmy LED. Czy potrzebujemy kleju czy może jeszcze czegoś innego. Postaramy się wyjaśnić tę podstawową kwestię. I pokazać, że montaż taśm LED jest dziecinnie prosty. Szczególnie, jeśli firma pomoże w skomponowaniu właściwego zestawu.
Czytaj więcej
1 Montaż gwieździste niebo na suficie

Montaż gwieździstego nieba

Gwiezdne niebo, czyli świecące światłowody rozmieszczone na suficie imitujące niebo nocą można zamontować na dowolnym rodzaju sufitu. Zarówno na  suficie z gips-kartonu, jak też na sufitach napinanych, wykonanych z plexy czy drewna. Aby uzyskać efekt gwieździstego nieba na suficie potrzebujesz wiązki światłowodów świecących końcem wraz z odpowiednim generatorem światła. Liczba światłowodów zależy od wielkości Twojego sufitu. Natomiast zróżnicowanie światłowodów pod kątem średnic (od 0,75mm do nawet 3mm) wpływa jedynie na efekt świetlny, jaki chcesz uzyskać. Im większe zróżnicowanie gwiazd, tym bardziej realistyczny efekt uzyskasz.
Czytaj więcej
38 Taśmy LED do podświetlenia łóżka

Połączenie taśmy LED z zasilaczem, czyli jak lutować taśmy LED

Każda taśma LED do zaświecenia potrzebuje zasilacza LED, z którym musimy ją połączyć odpowiednimi przewodami. Możemy wykonać to sami, jeśli posiadamy czas i odpowiednie umiejętności lub zlecić to doświadczonej firmie. Jeśli jednak decydujesz się na samodzielne zmierzenie się z LED'ami warto dowiedzieć się, jak połączyć jednokolorowe taśmy LED z zasilaczem, aby nasze oświetlenie LED działało poprawnie. Przeczytaj instrukcję, jak prawidłowo wykonać połączenie taśmy LED z zasilaczem i dowiedz się o często popełnianych błędach.

Czytaj więcej

Potrzebujesz oświetlenia LED, światłowodowego lub lustra do makijażu na wymiar?

Skontaktuj się z nami