Liniowe oświetlenie schodów przy pomocy technologii LED to ciekawa i energooszczędna aranżacja klatki schodowej. Co zrobić, jeśli jednak nie chcemy, aby schody były podświetlone cały czas? Szczególnie, jeśli mamy małe dzieci, które często zapominają o wyłączaniu oświetlenia? Rozwiązaniem jest inteligentne sterowanie oświetleniem schodów. Jeszcze inny przykład, który pokaże Ci zalety sterowania światłem na schodach. Wyobraź sobie, że po obudzeniu się w nocy zmierzasz do kuchni na parterze. Jesteś zaspany i niekoniecznie masz pełną świadomość, żeby włączyć i wyłączyć światło na schodach. Dobrze byłoby, gdyby oświetlenie uruchomiło się samo, prawda? W obecnych czasach jest to możliwe.

sterowanie oświetleniem led schodów

podświetlenie ledowe na schodach

Inteligentny sterownik ruchu do oświetlenia LED

Sterownik ruchu to komfort zapominania, na który warto sobie pozwolić. Składa się z panelu sterującego, który zamontujesz na ścianie lub ukryjesz pod klatką schodową lub w garażu oraz dwóch czujek ruchu montowanych na ścianie lub poręczach.

Sterownik schodowy włączy oświetlenie LED na schodach już po wejściu na pierwszy stopień. Oświetlenie natychmiast, ale subtelnie i bez oślepiania, rozświetli schody. A po ustawionym czasie (zrobisz to wcześniej na panelu sterującym) oświetlenie LED na schodach samoczynnie wyłączy się. To jednak nie wszystkie jego możliwości. Pozwala bowiem na całkowite włączenie lub wyłączenie oświetlenia na stałe. A także na sterowanie jasnością świecenia. Dzięki temu, dopasujesz natężenie podświetlenia do pory dnia/wieczoru/nocy.

 

Porównanie sterowników schodowych SCR

Sterownik schodowy SCR1, który pozwala na inteligentne sterowanie oświetleniem schodów, był pierwszym z modeli, który wprowadziliśmy do oferty. Jego działanie polega na włączeniu oświetlenia na wszystkich stopniach w tym samym czasie.

Model SCR2 to model, który powstał ze względu na potrzeby naszych Klientów. Dostając częste pytania o sterownik do oświetlenia schodów, który uruchomi oświetlenie stopień po stopniu zaczęliśmy oferować drugi model. Ważne było, aby w odróżnieniu od dostępnych na rynku sterowników, nie gubił się, gdy na schody wejdą dwie osoby, z góry i z dołu. Dlatego model SCR2, w takim przypadku, włączy oświetlenie LED z obu stron, a po zejściu się obu podświetleń schody będą rozświetlone całkowicie. Tę opisaną sytuację zauważysz na filmie:

 

Inteligentne sterowanie oświetleniem schodów – podsumowanie

wiszące schody z płyty OSB podświetlone taśmą LED SOLED

  • oświetlenie LED jest wysoce energooszczędne i żywotne – schody budujesz raz na kilkanaście/dziesiąt lat
  • liniowe oświetlenie na stopniach jest estetyczne i wygląda efektownie – dekoruje klatkę schodową, szczególnie tę otwartą na salon
  • oświetlenie  schodowe zwiększa bezpieczeństwo – szczególnie, jeśli masz małe dzieci
  • inteligentne sterowanie oświetleniem zapewnia komfort zapominania o włączaniu i wyłączaniu oświetlenia – zrobi to za Ciebie, wystarczy, że wejdziesz na schody
  • cały zestaw LED może być dopasowany do Twoich schodów – warto skorzystać z naszej pomocy, bo wykonamy oświetlenie schodów ze sterownikiem na wymiar stopni na Twoich schodach. Nie musisz się wówczas znać na lutowaniu, dobieraniu odpowiednich zasilaczy. Nie potrzebujesz piły do cięcia profili aluminiowych. W przypadku zestawów ZOS ze sterownikiem można uzyskać nawet 10% zniżki.

Sterowniki ruchu SCR kupisz w naszym sklepie – Sterownik oświetlenia schodowego.

Zestaw oświetlenia schodów z inteligentnym sterowaniem
Podaj liczbę i długość stopni, wybierz oprawy pasujące kolorystycznie do Twoich schodów oraz odpowiedni sterownik schodowy, by uzyskać wycenę zestawu oświetlenia na wymiar Twoich schodów.
Skonfiguruj