W tym wpisie pokaże Ci kilka sposobów na podświetlenie LED telewizora. Będą się one różniły oferowanymi możliwościami, a także końcowym efektem. Jedno jest jednak pewne – bez względu jaki sposób wybierzesz efekt będzie co najmniej ciekawy. Przeczytaj i dowiedz się jak podświetlić telewizor taśmą LED.

Jak podświetlić telewizor taśmą LED - poradnik - napis na tle zdjęcia telewizora włączonego na program przyrodniczy, telewizor jest podświetlony na zielono taśmą LED

 

Pierwszym sposobem jest standardowy zestaw taśmy i pilota/ściemniacza

Rozwiązanie to jest bardzo dobre, jeśli masz już wykończone mieszkanie. Prosty system składający się z: pilota, sterownika, zasilacza i taśmy LED możesz zamówić na dokładny wymiar. Wystarczy że, np. wyślesz rysunek (nawet odręczny) z zaznaczonymi długościami. Zajmiemy się przygotowaniem zestawu, bez żadnych dodatkowych opłat.

wizualizacja salonu pokazuje nam Jak podświetlić telewizor taśmą LED, wnętrze widziane z perspektywy podłogi od strony kanapy, na środku stolik, na górze sufit napinany z gwiezdnym niebem, po prawej na ścianie telewizor włączony z krajobrazem, telewizor jest podświetlony taśmą LED

W tej konfiguracji będziesz mógł zmieniać kolor czy programy za pomocą prostego pilota. Tak samo będzie działo się z wyłączaniem czy włączeniem całego zestawu.

pilot do sterownika RF-1

 

Sposób 2 – podświetlenie telewizora taśmą LED z zestawem inteligentnego sterowania

Kolejny sposób to rozwiązanie bardziej profesjonalne, droższe, ale dające też największe możliwości. Zestaw inteligentnego sterowania pozwala na podłączenie kilku sterowników do jednego pilota.

InfoTakim sposobem możesz sprawić, że taśma LED będzie miała dokładnie taki sam odcień jak np. oświetlenie wnęki sufitowej.

Pilot RGB-8 posiada dotykową tarczę kolorów, która służy do wyboru barwy, ale także umożliwia sterowanie nawet 8 strefami równocześnie lub oddzielnie. Jest to idealne rozwiązanie, szczególnie wtedy gdy masz zamiar podświetlić kilka miejsc taśmą LED.

pilot do sterownika RF-8

Dowiedz się więcejWięcej na temat inteligentnego sterowania możesz poczytać na naszej stronie – zestaw inteligentnego sterowania oświetleniem LED RGB

 

Jak podświetlić telewizor taśmą LED? Sposób 3 – tani zestaw pod gniazdo USB

Ostatnim rozwiązaniem jest dedykowany zestaw do telewizora pod gniazdo USB. Jest on najłatwiejszy do instalacji. Zestaw jest już pocięty, polutowany. Wystarczy tylko przykleić go do telewizora i podłączyć do gniazda USB. W tym przypadku nie otrzymujesz oddzielnego pilota. Konfiguracja odbywa się za pomocą małego kontrolera umieszczonego na przewodzie. Taśma natomiast będzie włączać i wyłączać się automatycznie wraz z telewizorem.

Prezentowane powyżej sposoby są świetnym sposobem aby dodać trochę nastroju niemalże każdemu wnętrzu. Nie ma na co czekać, bo jak mogłeś przeczytać jest to łatwiejsze niż się wydaje.

InfoJeśli chcesz zakupić gotowy zestaw podświetlenia telewizora na USB, zajrzyj do sklepu: zestawy oświetlenia TV