Będąc fryzjerem, oprócz talentu, wiedzy i umiejętności, bardzo ważnych jest jeszcze kilka rzeczy. Na przykład: na jakich kosmetykach pracujesz, jakich przyrządów używasz oraz jak wygląda Twój salon. Klienci wybierając salon fryzjerski sugerują się głównie opinią wśród znajomych i internautów. A ta zależy od różnych czynników: poziomu obsługi, adekwatności cen do poziomu świadczonych usług oraz panującej tam atmosfery. Konsola fryzjerska to jeden z elementów wyposażenia, o którym przeczytasz w tym wpisie.

 

DSC_0380

 

Każdy fryzjer pracując na swoje nazwisko chce być uznawany za profesjonalistę w swoim fachu. Jeśli posiadasz już trzy niezbędne do tego punkty wymienione w pierwszym zdaniu i właśnie planujesz otwarcie własnej działalności gospodarczej, my pomożemy wybrać Ci stanowisko pracy, które sprawi, że w oczach klientów Ty i Twój salon będziecie prezentować się profesjonalnie.

konsola fryzjerska

 

Konsola fryzjerska jest ważnym wyposażeniem salonu fryzjerskiego

Odpowiednia konsola fryzjerska to wizerunek każdego salonu fryzjerskiego. To przy niej, Ty i Twoi klienci, będziecie spędzać długie godziny. Jaka więc powinna ona być, aby ułatwiała Ci pracę i jednocześnie sprawiała, by Twoi klienci siedzący przed nią czuli się komfortowo i wyjątkowo? Przede wszystkim profesjonalne stanowisko fryzjerskie musi posiadać lustro z prawidłowym oświetleniem. O ile lustro w salonie fryzjerskim jest zawsze, tak kwestia odpowiedniego oświetlenia często bywa pomijana. I nie chodzi tu tylko o główne oświetlenie salonu. Ważne jest także stosowne źródło światła skierowane na klientów.

stanowiska fryzjerskie Hollywood Dual

 

Odpowiednie oświetlenie konsoli dla fryzjerów

W konsoli fryzjerskiej Hollywood Dual firmy Soled do oświetlenia stosowane są specjalistyczne żarówki LED o barwie świecenia neutralnej, temperaturze barwowej 4000K i współczynniku oddawania barw Ra>85. Co to oznacza w praktyce?

WażneŚwiatło, które wydzielają żarówki, jest najbardziej zbliżone do dziennego i nie przekłamuje kolorów, co jest bardzo istotne przy chociażby doborze odcienia farby i ocenie obecnego stanu włosów klientów.To, na co warto zwrócić także uwagę, to fakt, że żarówki te nie nagrzewają się, nie wydzielają ciepła, nie rażą w oczy i nie męczą ich.

Dzięki temu Ty i Twoi klienci podczas wielu godzin spędzanych przy konsoli nie będziecie odczuwać dyskomfortu i zmęczenia.

mobilne-stanowisko-fryzjerskie-soled

 

Wygoda pracy na stanowisku fryzjerskim

Obsługując klienta potrzebujesz mieć pod ręką najważniejsze akcesoria i przyrządy, typu grzebień, nożyczki czy spryskiwacz. Pomyśleliśmy o tym i w stanowisku zamontowaliśmy praktyczną półkę, na której to wszystko wygodnie się zmieści.

Blat na kosmetyki i przybory w stanowisku makijażowym firmy SOLED

Dodatkowo często potrzebujesz suszarki, maszynki do strzyżenia czy prostownicy. O to również zadbaliśmy umieszczając po bokach stanowiska podwójne gniazdka elektryczne.

blat i gniazdka elektryczne przy stanowisku fryzjerskim

 

Mobilne stanowisko przestawisz bez konieczności treningów siłowych

To, co daje przewagę konsoli Hollywood Dual nad innymi dostępnymi na rynku, to jej mobilność.

WażneStanowisko posiada kółka, dzięki czemu w każdej chwili można je przestawić w dowolne miejsce. Bez potrzeby posiadania krzepy i ogromnej siły mięśni : ). Jednocześnie konstrukcja stanowiska jest lekka i wygodna w przemieszczaniu.
Umieszczone przy kółkach hamulce powodują, że stanowisko jest stabilne i bezpieczne. Dzięki temu, że nie trzeba go wieszać, można ustawić je w każdym miejscu w salonie, nawet przy oknie!

Stanowiska do wizażu rozstawione w miejscu odbywania się konkursu Mistrzostw Makijażu

Niewykorzystana wcześniej przestrzeń stanie się teraz bardzo pożądana. Postawienie stanowiska bokiem do okna sprawi, że po pierwsze zyskasz dużo wolnej przestrzeni w salonie (lub po prostu będziesz jej potrzebował mniej niż dotychczas), a bliskość światła dziennego ułatwi i uprzejmi Ci pracę, a klientowi wizytę. Mobilność oznacza także, że bez problemu zabierzesz konsolę ze sobą na targi branżowe, pokazy fryzjerstwa i inne eventy.

Mistrzostwa Makijażu w trakcie konkursu

 

Hollywood Dual – dwa stanowiska dla fryzjerów w jednej konsoli

Pora wyjaśnić skąd wzięła się nazwa konsoli fryzjerskiej firmy Soled, czyli Hollywood Dual. Hollywood, ponieważ jej wygląd, a w szczególności żarówki wystające ponad taflę szkła, został zainspirowany garderobami gwiazd amerykańskich produkcji filmowych.

Dwustronne stanowisko z lustrem z żarówkami LED

Ale dlaczego Dual, czyli w tłumaczeniu z angielskiego „podwójny”?

InfoPodwójny, ponieważ stanowisko jest dwustronne – z obu stron posiada lustro z żarówkami i półkę. To oznacza, że jednocześnie, ale też niezależnie, przy stanowisku mogą pracować dwie osoby, które nie będą sobie wzajemnie przeszkadzać.
Klienci również nie będą się widzieć i dzięki temu zostanie zachowana strefa prywatności każdej z osób. Stanowiska posiadają niezależne obwody, co w praktyce oznacza, że można włączyć tylko jedną stronę konsoli lub obie jednocześnie.

konsola-fryzjerska

Dowiedz się więcejPytania, niejasności? Piszcie śmiało w komentarzach, na wszystkie z pewnością odpowiemy! : )