Mówią, że podstawą perfekcyjnego makijażu jest perfekcyjne oświetlenie. Zgadzasz się z tym? Jeśli tak, to przeczytaj koniecznie i dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając podświetlane lustra do salonów wizażu, które staną się jednym z podstawowych narzędzi Twojej pracy.

lustra do salonów wizażu i fryzjerskich

 

Lustra do salonów wizażu posiadają odpowiednie żarówki

Lustro, przy którym będziesz wykonywać makijaże / fryzury nie może tylko dobrze wyglądać, ale musi posiadać odpowiednie oświetlenie, które jest Ci niezbędne do pracy. Przy takim zastosowaniu najlepiej sprawdzą się żarówki umieszczone w lustrze, wystające ponad taflę szkła.

lustra do salonu wizażu w studio Happy Face Pani Ewy Gil

Jakie żarówki spełnią swoją rolę i pomogą Ci w pracy?

Przede wszystkich muszą one świecić odpowiednią barwą. Pewnie zadajesz sobie teraz pytanie, co to znaczy? Otóż żarówki w lustrze do wizażu powinny dawać światło najbardziej zbliżone do światła dziennego, czyli o barwie neutralnej i temperaturze barwowej 4000-4500 K. Ważny jest także współczynnik oddawania barw Ra (ang. CRI). Jego skala ma zakres 0-100. Im wyższy wskaźnik, tym lepsze odzwierciedlenie prawdziwej barwy i tym bardziej naturalne oświetlenie.

WażneŻarówki nie mogą przemęczać oczu wizażystki, fryzjerki ani Twojej klientki

Przed lustrem będziesz siedzieć zarówno Ty, jak i Twoje klientki. Dlatego arcyważną kwestią jest fakt, że żarówki nie mogą razić ani męczyć oczu. W przeciwnym razie klientka będzie mrużyć oczy i marszczyć czoło, czyli jednym słowem męczyć się. Na pewno nie ułatwi Ci to pracy, a wręcz przeciwnie – utrudni wykonanie makijażu, w którym, jak wiemy, każde pociągnięcie kredką czy pędzlem jest na wagę złota.

lustra do salonów wizażu w MakeUpownia Pani Tarasiewicz

 

Żarówki LED czy tradycyjne?

My stawiamy na LED. Po pierwsze nie wydzielają one tyle ciepła, co żarówki tradycyjne. Klientka, jak i Ty, będziecie czuły się komfortowo, a makijaż nie będzie „topił się” na skórze. Po drugie: lustro ma służyć w pracy, która trwa średnio 8 godzin dziennie. Ważne jest, aby oświetlenie w lustrach do salonów wizażu było energooszczędne i pobierało jak najmniej prądu. Po co niepotrzebnie wydawać rachunki na prąd, skoro można przeznaczyć je na przyjemności? 🙂

Skonfiguruj lustro z żarówkami LED
Wykonamy dla Ciebie lustro do salonu wizażu lub salonu fryzjerskiego na dowolny wymiar.
Skonfiguruj

Lustro do wizażu w salonie Świat Kamili

 

Równomierne rozmieszczenie żarówek lustra do salonu wizażu

Żarówki na tafli lustra muszą być rozmieszczone równomiernie, najlepiej w równych odległościach od siebie. Niezbędnym minimum są żarówki po bokach lustra. Jeszcze lepszą opcją jest rząd żarówek u góry oraz opcjonalnie także u dołu. Dzięki temu twarz klientki będzie równomiernie oświetlona, co przyczyni się do wykonania idealnego makijażu czy fryzury.

WażneNależy pamiętać, że im większe lustro wybieramy, tym większa liczba żarówek będzie potrzebna.

 

 

 

Przewody, włączniki, certyfikaty – niby niepozorne, a szalenie istotne!

Wybierając lustro do pracy chcemy, aby służyło nam jak najdłużej – i co najważniejsze – było bezawaryjne.

WażnePamiętaj, Twoje lustro powinno być nie tylko modne i ładne na zewnątrz, liczy się też to, co jest w środku :). Profesjonalne lustra do salonów wizażu muszą nie tylko fajnie świecić, ale i być całkowicie bezpieczne dla Ciebie i Twoich klientek!

Najlepiej, aby lustro było zamówione u sprawdzonej firmy cieszącej się dobrą opinią, z jak najdłuższym okresem gwarancyjnym, nie tylko na samo lustro, ale i z gwarancją na żarówki LED.

WażneJeśli lustro będzie miało certyfikat CE potwierdzony badaniami w laboratorium, możemy być pewni, że lustro spełnia wszelkie europejskie normy i jest bezpieczne w użytkowaniu!

Lustro posiada oświetlenie, co wiąże się z przewodami, włącznikami itp. To wszystko powinno zostać zabezpieczone i odpowiednio zamaskowane, aby po pierwsze – było trwałe, a po drugie – nie dostało się w ręce „niepowołanych osób”, np. dzieci. Piszemy o tym, ponieważ za produkcję luster do makijażu często zabierają się firmy nie mające o tym pojęcia.

Lustro w salonie makijażu Pani Moniki

Lustra w salonie Womanhood Studio

Estetyka wykonania lustra do salonu wizażu / fryzjerskiego

Lustro będzie obiektem spojrzeń wielu klientek. Warto więc zwrócić uwagę na estetykę jego wykonania. Wygląd samego lustra to już kwestia gustu oraz wystroju wnętrza salonu. Chcąc kupić lustro np. w pomalowanej na wybrany kolor ramie, należy wziąć pod uwagę, że być może za jakiś czas będziemy chcieli przemalować nasze studio i w takim wypadku nie warto ryzykować, że lustro nie będzie do niego pasowało. W takim przypadku najlepiej więc wybrać lustro bez ramy, które będzie pasowało do każdej aranżacji. Albo wybrać neutralny kolor np. biały.

Dowiedz się więcejPoczytaj więcej o lustrze do wizażu oraz o lustrze w ramie Make Up Stand na naszej stronie internetowej.

 

Jeśli już zdecydujesz się na lustro do makijażu w ramie, to przy porównywaniu ofert pamiętaj, że nie wystarczy, aby rama była tylko pomalowana.

WażneNie dość, że musi być pokryta trudno-ścieralną farbą, to także dodatkowo zabezpieczona lakierem. Jest to bardzo ważne, jeśli chcesz, aby lustro długo wyglądało tak jak tuż po zakupie i było łatwe w czyszczeniu. Szczególnie w kontakcie z pudrem, lakierami czy innymi kosmetykami.

Jeśli mimo wszystko po przeczytaniu powyższego artykułu masz jakieś wątpliwości lub coś nie daje Ci spokoju, to pytaj śmiało w komentarzach. : ) Postaramy się pomóc i doradzić.

InfoDla wytrwałych, którzy dotarli do końca artykułu, mały prezent od nas. Kupon rabatowy 100 zł + darmowa wysyłka na Twoje wymarzone lustra do salonów wizażu produkcji Soled. : ) Aby je zamówić, napisz na wspolpraca@soled.pl, podaj parametry lustra, które Cię interesuje oraz podaj ten unikalny kod rabatowy: 01-MJ2S518.