Bardzo często dostajemy pytania na temat tego jak montować taśmy LED. Czy potrzebujemy kleju czy może jeszcze czegoś innego. Postaramy się wyjaśnić tę podstawową kwestię. I pokazać, że montaż taśmy LED jest dziecinnie prosty. Szczególnie wtedy, gdy zakupiony zestaw LED jest już połączony z zasilaniem.

instrukcja montażu taśmy LED

 

Montaż taśmy LED

Większość taśm LED posiada na odwrocie taśmę samoprzylepną 3M. Pozwala ona na szybkie i łatwe przyklejenie taśmy LED dosłownie wszędzie. Oczywiście, ważne, aby powierzchnia pozwalała na jej przyklejenie, więc powinna być równa, czysta i w miarę gładka.

 

Zobacz film z montażu taśmy LED na suficie

 

Profil LED zwiększy żywotność zamontowanej taśmy LED

Klej na taśmie jest trwały, jednak jeśli wiesz, że taśma będzie narażona na uszkodzenia mechaniczne albo wodę, zawsze warto dokupić dodatkowo profil LED. Diody są bardzo żywotne, ale taśma samoprzylepna po wielu latach spoczywania w trudnych warunkach (np. mycie schodów czy para wodna w kuchni) może zacząć się odklejać.

Poza tym, profil LED przyda się wszędzie tam, gdzie taśma LED będzie „na widoku”. Dużo estetyczniej wygląda w profilu niż w postaci surowo doklejonej do szafki kuchennej czy innego mebla. Poza tym, profil posiada zaślepkę, która nieco niweluje efekt „choinkowych diod”.  Zaślepka mleczna rozprasza światło, tworzy równomierne linie. Natomiast przezroczysta osłonka polecana jest tam, gdzie diody nie będą widoczne (np. sufity podwieszane, drewniane schody czy kuchenne szafki).

Dowiedz się więcejO lutowaniu taśmy LED znajdziesz informacje w naszym wpisie i komentarzach pod nim: Jak lutować taśmy LED.