Bardzo często dostajemy pytania na temat tego, jak montować taśmy LED. Czy potrzebujemy kleju czy może jeszcze czegoś innego. Postaramy się wyjaśnić tę podstawową kwestię. I pokazać, że montaż taśm LED jest dziecinnie prosty. Szczególnie, jeśli firma pomoże w skomponowaniu właściwego zestawu.

 

Montaż taśmy LED

Taśma LED montaż w profilu

Taśma LED montaż w profilu, fot. SOLED

Większość taśm LED posiada na odwrocie taśmę samoprzylepną 3M. Pozwala ona na szybkie i łatwe przyklejenie taśmy LED dosłownie wszędzie. Oczywiście, ważne, aby powierzchnia pozwalała na jej przyklejenie, więc powinna być równa, czysta i w miarę gładka.

 

Zobacz film z montażu taśmy LED na suficie

Profil LED zwiększy żywotność zamontowanej taśmy LED

Klej na taśmie jest trwały, jednak, jeśli wiesz, że taśma będzie narażona na uszkodzenia mechaniczne albo wodę, zawsze warto dokupić dodatkowo profil LED. Diody są bardzo żywotne, ale  taśma samoprzylepna po wielu latach spoczywania w trudnych warunkach (np. mycie schodów czy para wodna w kuchni) może zacząć się odklejać.

Poza tym, profil LED przyda się wszędzie tam, gdzie taśma LED będzie ‚na widoku’. Dużo estetyczniej wygląda w profilu niż w postaci surowo doklejonej do szafki kuchennej czy innego mebla. Poza tym, profil posiada zaślepkę, która nieco niweluje efekt choinkowych diod :).  Zaślepka mleczna rozprasza światło, tworzy równomierne linie, ale zabiera kilka procent światła (fugi w łazience czy skierowanie w stronę np. błyszczącej podłogi). Przezroczysta zaś polecana jest tam, gdzie diody nie będą widoczne (np. sufity podwieszane, drewniane schody czy kuchenne szafki).

 

O lutowaniu taśmy LED znajdziesz informacje w naszym wpisie i komentarzach pod nim: Jak lutować taśmy LED.