Od dziś postanowiliśmy prezentować na blogu pomysły na wykorzystanie oświetlenia LED i światłowodowego w mieszkaniach. Mamy nadzieję, że nasze świetlne inspiracje pomogą Ci w aranżacji własnego mieszkania. Zaczniemy od pierwszego pomysłu na nowoczesne oświetlenie sypialni LED.

nowoczesne oświetlenie sypialni

 

Nowoczesne oświetlenie sypialni LED, czyli jakie?

Sypialnia to pomieszczenie naszego domu, w którym przecież tak lubimy przebywać, dlatego warto dostosować oświetlenie do naszych indywidualnych potrzeb i gustu. My pokażemy Ci głównie pomysły bazujące na oświetleniu LED i światłowodach. Tego typu sposoby są: energooszczędne, ciekawe i akcentujące. Ledowe oświetlenie w sypialni może kreować intymny i relaksujący nastrój. Dekoruje, unowocześnia i dopełnia cały projekt. Dodatkowo, nowocześnie oświetlona sypialnia, smugami ledowego światła, tworzy niesamowite wrażenie. Takie inspiracje pokazują, że oświetlenie, nie tylko pełni znaczenie funkcjonalne, może stanowić także element aranżacji i dekoracji wnętrza.

Nie należy jednak zapominać, że w sypialni przydaje się także oświetlenie mocniejsze, np. do czytania, a także potrzebne jest oświetlenie główne np. w postaci lamp z żarówkami, żyrandoli, kinkietów czy halogenów.

 

Przykładowe pomysły na nowoczesne oświetlenie LED w sypialni

 

Oświetlenie LED za łóżkiem

Taśma LED we wnęce na ścianie lub umieszczona za zagłówkiem stworzy inspirującą poświatę.

 

Podświetlenie LED pod łóżkiem

Taśma LED umieszczona po obwodzie łóżka. Najlepiej w estetycznym aluminiowym profilu LED.

podświetlone łóżko okrągłe z czerwoną pościelą

 

Podświetlenie LED podniesionego podestu pod łóżkiem

Takie oświetlenie można uzyskać stosując taśmy LED z zasilaniem oraz profil aluminiowy, który ochrania taśmy LED.

Podświetlenie LED łóżka w nowoczesnej sypialni, na wizualizacji widoczne łóżko stojące na podświetlonym podeście, za nim wnęka podświetlona, a nad łóżkiem gwiezdne niebo na suficie

 

Sufit LED

Taśma LED zamontowana po obwodzie np. we wnęce sufitu podwieszanego stworzy delikatną świetlną łunę.

taśma LED biała zimna na suficie oświetla fototapetę abstrakcyjną w nowoczesnej jasnej sypialni, z prawej widzimy łóżko z pościelą z czarne kropki, obok łóżka znajduje się niska szafka nocna ze świeczką oraz komoda, meble biało-drewniane, najbliżej widza stoi koszyk w wiklinowym stylu z grafitowym kocem

Podświetlenie sufitu LED na wymiar
Konfigurator pozwoli Ci skonfigurować kompletny zestaw LED na wymiar Twojego sufitu w sypialni, który chcesz podświetlić.
Skonfiguruj

Oświetlenie sufitu napinanego

Taśmy LED, skierowane w dół, umieszcza się na całej powierzchni sufitu. W ten sposób przepuszczający światło sufit napinany będzie jednolicie oświetlony. Należy jednak uważać, bo może to być zbyt silny efekt nad łóżkiem.

 

Gwieździste niebo nad łóżkiem

Subtelna dekoracja, która odmienia nudny sufit w fascynującą galaktykę.

gwiezdne niebo w sypialni nad łóżkiem

Gwieździste niebo na wymiar
Skonfiguruj gotowy panel z gwiazdami do zawieszenia na suficie nad łóżkiem w sypialni.
Skonfiguruj

Lampka koło łóżka

Jeśli lubisz czytać wieczorami w łóżku, nie zapomnij o lampce koło łóżka. Nietypową lampą może być litera 3D z żarówkami, których intensywność światła można zwiększyć lub zmniejszyć przy pomocy pokrętła na obudowie litery.

 

Oświetlenie garderoby lub szafy w sypialni

Jeśli posiadasz w sypialni garderobę, możesz skorzystać z oświetlenia szafy w postaci drążka LED.

podświetlona szafa LED

 

Toaletka w sypialni z lustrem do wizażu

W sypialni często umieszcza się toaletkę do makijażu. Do takiej toaletki potrzebne jest także lustro. My proponujemy lustra do wizażu, z których korzystają także profesjonalni wizażyści. Są to zarówno lustra do zawieszenia na ścianie nad toaletką, jak i do postawienia na blacie.

Lustro do toaletki do makijażu
Skonfiguruj lustro do makijażu w ramie w wybranym kolorze na wymiar swojej toaletki w sypialni.
Skonfiguruj