Pewnie zastanawiasz się po co komu oświetlenie schodów taśmami LED i to na dodatek z czujnikiem ruchu? To wyobraź sobie teraz taką sytuację – budzisz się w nocy, bo chcesz się napić wody. Musisz zejść na dół schodami do kuchni. Po ciemku i po omacku szukasz włącznika na ścianie, włączasz go (co oznacza także charakterystyczny odgłos), na dole schodów wyłączasz (żeby palące się światło nie obudziło innych domowników), idziesz do kuchni po wodę, po czym wracając do łóżka ponownie powtarzasz te czynności.

jak podświetlić schody

 

Oświetlenie schodów taśmami LED zamiast oświetlenia całej klatki

A teraz wyobraź sobie, że zamiast głównego oświetlenia schodów masz dyskretne, ale jednocześnie w zupełności wystarczające oświetlenie schodów LED, które uruchamiane jest za pomocą czujek ruchu. Wstajesz, idziesz w kierunku schodów i stajesz na pierwszy stopień. Czujka ruchu umieszczona przy nim automatycznie włącza oświetlenie schodów – i co najważniejsze – cicho, nie wydając przy tym żadnego dźwięku.

Sterownik ruchu automatycznie włączy oświetlenie na schodach

W zależności od wybranego modelu sterownika, wszystkie stopnie podświetlą się jednocześnie (sterownik SCR1) lub każdy po kolei (sterownik SCR2).

Po zejściu ze schodów oświetlenie wyłączy się samoczynnie po kilku sekundach (w zależności od ustawień). W kuchni pijesz wodę, po czym wracasz. I sytuacja się powtarza – dolna czujka po przecięciu wiązki światła tuż na wprost niej załącza oświetlenie schodów. Którą opcję wybierasz?

Oświetlenie schodów taśmami LED, po których idzie kobieta

 

O działaniu inteligentnego oświetlenia schodów decydujesz sam

Takich przykładów można podać jeszcze co najmniej kilka. O tym, jak wygodne w użytkowaniu jest oświetlenie schodów taśmami LED ze sterownikiem z czujkami ruchu, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Domyślam się, że pojawiają Ci się teraz w głowie różne pytania dotyczące tego sterownika i jego działania.

Sterownik schodowy z czujkami ruchu w zestawie

 

Jednym z nim jest zapewne te o psa/kota, które podczas Twojego pobytu w pracy zostaje samo w domu. Co zrobić, aby nie włączało oświetlenia na schodach? Odpowiedź jest bardzo prosta – wyłączyć sterownik. Na panelu sterującym jest między innymi funkcja On/Off, która umożliwia nam wyłączenie działania sterownika i czujek.

Wyłączone oświetlenie LED na schodach

 

Sytuacja odwrotna – mamy gości, w tym małe dzieci, które cały czas biegają w górę i w dół schodów. Co zrobić, aby zapewnić im bezpieczeństwo? Na panelu sterującym wciskamy przycisk Pauza, który powoduje, że oświetlenie schodowe będzie cały czas włączone.

Włączone oświetlenie LED na drewnianych schodach w mieszkaniu

 

Zamów własny zestaw oświetlenia schodów taśmami LED ze sterownikiem ruchu

Jeśli spodobała Ci się opcja sterowania oświetleniem schodów to sterownik schodowy kupisz w naszym sklepie internetowym.

Skonfiguruj zestaw oświetlenia LED na wymiar schodów
Po wypełnieniu konfiguratora, w którym określisz swoje oczekiwania, uzyskasz wycenę zestawu oświetlenia schodów na wymiar.
Skonfiguruj