Wygodne przeglądanie zakamarków szafy w poszukiwaniu garderoby jest szczególnie doceniane wieczorami i o świcie. Konieczność zapalenia światła głównego najczęściej się nie sprawdza. Niepotrzebnie budzimy żonę/męża, a wnętrze szafy nadal pozostaje ciemne i nie ułatwia odnalezienia ulubionej koszuli czy sukienki. Jak pozwolić wysypiać się swojej drugiej połówce? Prostym, niedrogim i wygodnym rozwiązaniem jest… oświetlenie w szafie.

Najlepiej wybrać zastosowanie takiego, które włącza się po otwarciu drzwi szafy.

jak podświetlić szafę - poradnik - napis na tle zdjęcia otwartej szafy z drążkiem LED na którym wiszą ubrania kobiece

 

Dwa energooszczędne sposoby na oświetlenie w szafie

 

Oświetlenie LED – taśmy LED w profilu aluminiowym

Takie świetlne rozwiązanie to ciekawa opcja, szczególnie wtedy, gdy szafa jest wykonywana na zamówienie. Stolarz może wówczas wybrać profil wpuszczany w płytę, który ukryje we frezie w meblu. Można wykonać takie świetlne linie na górnej ściance lub ściankach bocznych szafy. Zależnie od pomysłowości i oczekiwań. Sposób jest bardzo estetyczny i efektowny.

oświetlenie w szafie przy pomocy profilu z firmy Klus

 

InfoDo uzyskania powyższego efektu potrzebujesz taśmy LED np. 3528 oraz np. profilu np. SO-K. oraz zasilacza LED dobranego odpowiednio do długości taśmy. Jeśli chcesz, byśmy dobrali zestaw na wymiar za Ciebie, skontaktuj się z nami: soled@soled.pl

Drążek z podświetleniem LED

Może być stosowany praktycznie w każdej szafie. Jest to możliwe przede wszystkim, dzięki wykonaniu drążka LED z oświetleniem na dokładny wymiar szafy. Dodatkowo jego średnica odpowiada standardowym drążkom montowanym w szafach (wykorzystywana jest standardowa rozeta mocująca). Konstrukcja drążka LED wykonana jest z wytrzymałego i estetycznego aluminium anodowanego. Drążki występują z oświetleniem jednostronnym lub obustronnym (góra i dół).
oświetlenie szafy taśmą LED w drążku do szaf

 

W obu opcjach stosuje się taśmy LED, które są wysoce energooszczędne. 1 m drążka podświetlanego jednostronnie lub oświetlenia w profilu pobiera jedynie 4,8 W (przy stosowaniu taśmy 3528)! Światło, dzięki osłonce mlecznej będzie rozproszone, dlatego wszystkie zakamarki szafy zostaną równomiernie oświetlone. Do oświetlenia szafy najczęściej stosuje się światło o barwie białej ciepłej lub białej zimnej. Aczkolwiek, jeśli lubimy dyskotekowe szaleństwa nic nie stoi na przeszkodzie zdecydowania się na odważniejszy kolor lub wersję RGB (wielokolorową).

InfoOświetlenie LED do szafy znajdziesz w naszym sklepie internetowym: drążki LED do podświetlenia szafy.

 

Jak sprawić, żeby oświetlenie włączało się po otwarciu szafy?

Trzeba dodatkowo zastosować czujniki zbliżeniowe. Umożliwiają one załączenie oświetlenia wraz z momentem otwierania drzwi szafy i automatycznym wyłączeniu po ich zamknięciu. Działanie tego typu włączników jest podobne do oświetlenia lodówki :).

 

PS Oczywiście posiadanie drugiej połowy nie jest wymagane do stosowania oświetlenia w szafie. Single i singielki również będą zadowoleni z takiego rozwiązania:).