Styl retro powraca w praktycznie każdej dziedzinie życie: modzie, muzyce, motoryzacji. Bardzo modne są obecnie także wnętrza i meble w starym stylu, nawiązujące swą stylistyką do dawnych lat. Minimalizm, prostota, stonowane kolory i stylowe dodatki. Jednym z takich dodatków, które nadają wyrazu wnętrzom w tym stylu, są podświetlane litery z żarówkami. Szturmem wdarły się nie tylko do prywatnych domów, ale z powodzeniem znajdują także swoje zastosowanie w przestrzeniach publicznych i komercyjnych. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji wykorzystania liter z żarówkami, które być może natchną Cię do stworzenia niepowtarzalnej aranżacji, nasuną Ci pomysł na reklamę lub zainspirują do zaprojektowania niebanalnej dekoracji.

 

Podświetlane litery z żarówkami jako sposób na wyrażenie własnych myśli i wartości

Moda na wyrażanie samych siebie i własnych myśli nie przemija. To, co czujemy i z czym się utożsamiamy, najczęściej pokazujemy na ubraniach czy dodatkach, ale coraz częściej sięgamy także po elementy wystroju wnętrz, za pomocą których zaakcentujemy najważniejsze dla nas wartości. Modne są gotowe naklejki na ściany czy tapety z myślą przewodnią, ale to podświetlane litery, postawione w ważnym miejscu w domu, będą zwracały na siebie największą uwagę. Najpopularniejszymi wyrazami są LOVE, FAMILY i HOME.

Podświetlane litery z żarówkami tworzące napis LOVE

 

Reklama przykuwająca uwagę w witrynie sklepowej, w designerskim butiku, w pracowni projektowej

Podświetlane litery z żarówkami ustawione w widocznym miejscu w naszej firmie, staną się idealną reklamą tego, czym się zajmujemy, co wykonujemy i co jest przedmiotem naszych działań. Przykują uwagę każdego przechodnia czy pasażerów przejeżdżających obok samochodów i autobusów. Grunt to wybrać jedno słowo klucz lub hasło. Do najpopularniejszych tego typu napisów należą: SALE (przecena, wyprzedaż), OPEN, HOTEL czy BAR.

Podświetlane litery z żarówkami ułożone w napis SALE w galerii handlowej

 

Jedną z osób, które rozpromowały w Polsce litery z żarówkami o zastosowaniu komercyjnym/reklamowym, jest Maciej Sieradzki – projektant mody, finalista programu telewizyjnego TVN „Project runway”. Otwierając on swoje atelier przy jednej z głównych ulic Warszawy, w witrynie butiku ustawił duży, podświetlany napis „dzky”, czyli nazwę swojej marki odzieżowej.

 

Dekoracja sali weselnej i bankietowej

Ślub i wesele to wyjątkowy dzień w życiu każdych nowożeńców. Każdy chce, aby ten dzień był idealny i wszystko zostało zaplanowane co do najmniejszego szczegółu. Dekoracja sali weselnej, w której będą bawić się państwo młodzi i ich goście, jest jednym z kluczowych punktów wesela. To na tej sali będą robione zdjęcia i kręcone filmy, to tutaj będą tańce i tradycyjne oczepiny.

InfoWarto zadbać, aby charakter tego szczególnego dnia został podkreślony w wyjątkowy sposób. Coraz popularniejsze stają się litery z żarówkami LED, które są jedną z najważniejszych dekoracji tego wieczoru.

Duży napis LOVE czy Mr&Mrs to obecnie hit i niemalże must have każdej sali weselnej czy firmy zajmującej się dekoracjami takich sal.

 

Element scenografii podczas koncertu/ przedstawienia/ programu telewizyjnego

Podświetlany napis z żarówkami idealnie sprawdzi się także jako dekoracja na scenie: koncertowej, teatralnej czy telewizyjnej. Stworzyć można podświetlaną nazwę programu, stacji telewizyjnej czy nazwę zespołu, ale także kluczowe słowo, np. MODA (tak jak jest w przypadku programu Mai Sablewskiej).

podświetlane litery z żarówkami - widok z góry

 

Gdzie kupić podświetlane litery retro?

Powyższe przykłady prezentują tylko część inspiracji, w jaki można wykorzystać litery z żarówkami. Niech staną się one dla Was wskazówką i bodźcem w tworzeniu własnych, wyjątkowych wnętrz i kreowaniu niezwykłych przestrzeni.

Dowiedz się więcejJeśli przyszedł Ci właśnie do głowy inny pomysł na zastosowanie podświetlanych liter, podziel się nim poniżej w komentarzu. Odnośnie parametrów technicznych liter, odsyłamy do naszego sklepu internetowego, gdzie jest wszystko dokładnie opisane. Jeśli mimo wszystko nasuwają Ci się jakieś pytania, pisz śmiało. 😉