Podświetlenie telewizora LED w salonie jest bardzo efektowne i proste do uzyskania. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak stworzyć za swoim telewizorem barwną łunę światła zamiast kupowania droższego modelu telewizora z tylnym oświetleniem i jak oświetlenie LED może w szybki sposób odmienić ścianę za telewizorem, zachęcamy Cię do dalszej lektury wpisu.

podświetlenie telewizora w salonie. Poradnik. Napis na tle wizualizacji salonu. Widok z poziomu podłogi skierowany w górę na gwiezdne niebo, po prawej widzimy ścianę, na które zawieszony jest telewizor z łuną świetlną, na środku salonu stoi stolik, a po lewej kanapa

 

Podświetlenie telewizora LED w salonie – czego potrzebujesz?

Aby stworzyć łunę światła za telewizorem potrzebujesz jedynie

  • taśmy LED (białej ciepłej, białej zimnej lub wersji wielokolorowej RGB),
  • zasilacza LED dobranego odpowiednio do mocy wybranej taśmy LED,
  • a także – tylko, jeśli zdecydujesz się na taśmy wielokolorowe RGB – sterownika RGB z pilotem do zmiany barw Twojego oświetlenia telewizora.
Dowiedz się więcejTo nie jest jedyny sposób na uzyskanie łuny świetlnej za telewizorem – o wszystkich sposobach możesz przeczytać w innym naszym wpisie: Jak podświetlić telewizor?

 

Jaki kolor taśmy LED wybrać do podświetlenia telewizora?

Wszystko zależy od aranżacji Twojego salonu oraz Twoich indywidualnych upodobań.

 

Biały do stonowanych, eleganckich wnętrz

Jeśli zależy Ci tylko na subtelnej łunie światła rozświetlającej ścianę za telewizorem, która  ma służyć niejako jako zamiennik lampy stojącej, by komfortowo oglądać telewizję wieczorem – wybierz oświetlenie białe ciepłe lub białe zimne.

wizualizacja salonu widziana z perspektywy podłogi od strony kanapy, na środku stolik, na górze sufit napinany z gwiezdnym niebem, po prawej na ścianie telewizor włączony z krajobrazem, telewizor jest podświetlony taśmą LED

 

Wielokolorowy do wnętrz energicznych z nutą szaleństwa

Natomiast, jeśli masz energiczny charakter to z pewnością do gustu przypadnie Ci coś bardziej kolorowego. Coś, co w każdej chwili możesz zmienić, by w Twoim salonie nie panowała nuda. Będzie to oświetlenie wielokolorowe, zwane inaczej RGB, do którego niezbędny jest sterownik RGB z pilotem.

Wśród sterowników znajdziesz sterowniki na podczerwień (pilot musisz wówczas nakierować na ten sterownik, aby zmienić barwę – podobnie jak korzystając z pilota do telewizora) oraz radiowe (światło zmienisz nawet przez ścianę).

InfoSterowniki radiowe mogą mieć piloty z przyciskami albo dotykowe. Pewnie jako użytkownik nowych technologii zainteresuje Cię ten dotykowy, dzięki któremu będziesz mógł uzyskać w swoim salonie niezliczoną paletę barw.

Tym prostym sposobem stworzysz w swoim salonie barwny, rozświetlony klimat. Taki nastrój uzyskany przy pomocy łuny światła LED za telewizorem docenisz, gdy postanowisz zaprosić swoich znajomych na przyjemną, zaskakującą domówkę. Bo ustawiając odpowiedni program zmiany barw cały salon zacznie wariować kolorami : )

podświetlenie telewizora taśmą LED na USB, telewizor stoi na szafce w salonie i jest oświetlony niebieską łuną z tyłu

 

Gdzie kupić zestaw do podświetlenia TV?

Jeśli jednak nie jesteś specjalistą od elektroniki, elektrykiem ani złotą rączką lub też zwyczajnie brakuje Ci czasu, aby samodzielnie zmontować taki zestaw, pociąć odpowiednie odcinki taśm, połączyć je przewodami i zmontować z zasilaczem o odpowiedniej mocy i sterownikiem RGB – napisz do nas na soled@soled.pl, a przygotujemy zestaw podświetlenia telewizora specjalnie dla Ciebie, bo jak wiadomo, każdy TV ma inny wymiar.

Dlatego stworzymy zestaw na wymiar Twojego telewizora. Wystarczy, że podasz nam jego rozmiar i przedstawisz kolor podświetlenia, który chcesz uzyskać.

Dowiedz się więcej

Nowość! Obecnie posiadamy w swojej ofercie także gotowe zestawy do podświetlenia telewizora podłączane pod gniazdo USB w telewizorze.