Połączenie taśmy LED z zasilaczem, czyli jak lutować taśmy LED

Łączenie taśmy LED z zasilaczem

Każda taśma LED do zaświecenia potrzebuje zasilacza LED, z którym musimy ją połączyć odpowiednimi przewodami. Możemy wykonać to sami, jeśli posiadamy czas i odpowiednie umiejętności lub zlecić to doświadczonej firmie. Jeśli jednak decydujesz się na samodzielne zmierzenie się z LED’ami warto dowiedzieć się, jak połączyć jednokolorowe taśmy LED z zasilaczem, aby nasze oświetlenie LED działało poprawnie. Przeczytaj instrukcję i dowiedz się o często popełnianych błędach.

Kilka porad na dobry początek

 • lutowanie diod oraz taśm LED powinno odbywać się  przy wyłączonym zasilaniu (od strony 230 V AC)
 • temperatura grota powinna się mieścić między 320 a 380º
 • wystarczy standardowa lutownica transformatorowa
 • należy pamiętać, aby do odpowiedniej długości taśmy dobrać odpowiedniej mocy zasilacz LED (z około 15%  zapasem)
 • robić przerwy między lutowaniem sąsiednich punktów na ostygnięcie
 • dodatkowe odprowadzanie ciepła od diod za pomocą specjalnych narzędzi stosowanie topników chemicznych ułatwia lutowanie (np. RF800)
 • jeśli taśmy LED wklejamy do profili aluminiowych lub na inne metalowe podłoże to łatwiej lutować przed jej wklejeniem

Taśma LED SOLEDfot. SOLED

Najczęściej popełniane błędy

 • zbyt mały przekrój przewodów
 • brak uziemienia lub jego niepodłączanie
 • duże odległości między zasilaczem a odbiornikami
 • stosowanie zasilaczy z transformatorami
 • problemy z odprowadzaniem ciepła od urządzeń
 • podłączanie taśm LED w długich ciągach

Połączenie taśmy LED z zasilaczem – proces lutowania

Kiedy mamy już lutownicę, cynę, taśmę LED oraz zasilacz LED z  przewodami zabieramy się do lutowania. (Uwaga, instrukcja napisana w sposób prosty i zrozumiały dla laików. Osoby doświadczone mogą uważać opis za banalny).

Łączenie taśmy LED z zasilaczemfot. SOLED

W przypadku, gdy posiadasz zasilacz LED z wtyczką (np. 24W, podobny do zasilacza od laptopa):

 1. Na taśmie LED znajdują się dwa punkty lutownicze (+ i -), na które nanosimy cynę.
 2. Z zasilacza LED odcinamy wtyczkę.
 3. Zdejmujemy izolację z przewodu (kilka mm).
 4. Przy użyciu cyny przylutowujemy jeden z przewodów od zasilacza (najczęściej czerwony, czyli (+) ) do punktu lutowniczego (+) na taśmie LED. Drugi z przewodów (czarny (-)) do drugiego punktu lutowniczego (-) na taśmie.

 

tasmy-led-polaczenie-soled

fot. SOLED

W przypadku, gdy posiadasz zasilacz LED instalacyjny (40W i więcej, najczęściej metalowy prostopadłościan)

 1. Na taśmie LED znajdują się dwa punkty lutownicze (+ i -), na które nanosimy cynę.
 2. Zdejmujemy izolację z obu stron przewodu (kilka mm).
 3. Przy użyciu cyny przylutowujemy jeden z przewodów od zasilacza (najczęściej brązowy, czyli (+) ) do punktu lutowniczego (+) na taśmie LED. Drugi z przewodów (niebieski (-)) do drugiego punktu lutowniczego (-) na taśmie.
 4. Tak samo postępujemy z drugą stroną przewodu – łączymy brązowy przewód (+) z konektorem na zasilaczu (+), zaś niebieski przewód (-) z konektorem na zasilaczu (-).

Bez obaw. W przypadku pomylenia (+) z  (-) i błędnego połączenia taśma nie ulegnie uszkodzeniu. Należy wówczas jedynie zamienić (+) z (-).

Łączenie taśm LED w dłuższych odcinkach

W większych instalacjach z taśmami LED należy pamiętać, że sama taśma LED nie jest przystosowana do pełnienia roli przewodu, ponieważ jej przekrój jest bardzo mały (zazwyczaj poniżej 0.2 mm2).

tasmy-led-laczenie
Dlatego podłączanie długich odcinków taśmy LED z zasilaniem podłączonym tylko w jednym miejscu tej taśmy jest bardzo złym pomysłem – niestety często spotykanym.
Taka taśma LED będzie się znacznie mocniej grzała z powodu prądu przez nią płynącego, co spowoduje niepotrzebne dogrzewanie diod i tym samym skrócenie ich żywotności. Ponadto, ze względu na spadki napięcia, im dalej od miejsca podłączenia zasilania, tym słabiej będą świecić diody na takiej taśmie. Nie dość, że będziemy mieli mniej światła, to jeszcze nasze oświetlenie wcale nie będzie takie długowieczne. W skrajnych przypadkach taśma zwyczajnie się przegrzeje i diody ulegną zniszczeniu (zazwyczaj jedna po drugiej).

Przekroje przewodów

Taśmy LED jednokolorowe 12V potrzebują przewodów dwużyłowych  2×0,5mm2, zaś taśmy LED RGB 12V – czterożyłowych 4×0,25mm2 (więcej informacji o taśmach LED RGB wkrótce).

Konsekwencje dobrania zbyt małego przekroju przewodów:

 1. Do odbiornika nie dociera pełne napięcia zasilania – diody LED z uwagi na mocno nieliniową charakterystykę jasności w zależności od napięcia zasilania nawet przy niewielkich spadkach napięcia będą zauważalnie słabiej świecić
 2. Spadki napięcia występujące na przewodach powodują straty mocy oraz grzanie się przewodów – w skrajnych przypadkach przewód może się rozgrzać na tyle mocno, że stopi się jego izolacja co może prowadzić do zwarcia lub nawet pożaru. Dodatkowo niepotrzebnie tracimy moc na grzanie co znacznie obniża sprawność systemu oświetlenia LED i w efekcie oszczędności płynące ze stosowania technologii LED.

przewody-tasma-led

Prąd płynący w obwodzie jest kluczowy dla doboru przekroju przewodów i zależy bezpośrednio od napięcia zasilania. Przewód dobrany poprawnie dla 230 V będzie zdecydowanie zbyt cienki dla 12 V!

Podsumowanie

Łączenie taśm LED z zasilaczem nie jest skomplikowaną sprawą. Jeśli jednak nie posiadamy podstawowych umiejętności lutowniczych, sprzętu bądź nie chcemy tracić czasu warto zlecić łączenie taśm doświadczonej firmie. Elektronicy w firmach zajmują się tym na co dzień, posiadają wypracowane do perfekcji zdolności manualne. Szczególnie, że niektóre firmy nie pobierają opłat za łączenie taśm i pomoc w doborze odpowiedniego zestawu. Często niezbędne jest tworzenie sekcji, wykorzystanie wzmacniaczy, aby taśmy świeciły poprawnie i zachowały pełną żywotność. Dlatego pomoc bywa nieodzowna.

Niedoświadczenie w doborze zasilacza i przewodów  może poskutkować uszkodzeniem lub spadkiem żywotności naszej taśmy LED.

 

Jeśli masz pytania i chcesz uzyskać szybką odpowiedź to skontaktuj  się z naszym sprzedawcą przez maila: soled@soled.pl.

 

Potrzebujesz zestawu LED?

Przygotujemy go za Ciebie. Nie musisz znać się na lutowaniu, dobieraniu zasilacza, przewodów, podziałach na sekcje. Napisz na soled@soled.pl, nasi konsultanci doradzą, a doświadczeni elektronicy przygotują zestaw LED według ustalonej specyfikacji. Nie pobieramy dodatkowych opłat za odpowiedni dobór i połączenie komponentów, których potrzebujesz!

37 przemyśleń nt. „Połączenie taśmy LED z zasilaczem, czyli jak lutować taśmy LED”

 1. A czy można podłączyć zasilacz mocniejszy do taśmy led? np jeśli taśma ma 5mb czyli 24W to czy zasilacz który ma przedział 35-100W nadaje się??

  1. Tak, oczywiście można podłączyć zasilacz LED, który posiada większą moc. Ważne, żeby moc zasilacza nie była za mała w stosunku do długości taśmy LED. Jeśli moc zasilacza jest większa to nic nie stoi na przeszkodzie. Może być wówczas nawet zasilacz 500W dla kilku metrów :). Zwykle dobiera się zasilacz o najmniejszej możliwej mocy, ze względu na koszty (większa moc zasilacza = wyższa cena, ale i często większe jego gabaryty). Ale jeśli planujemy za jakiś czas do tego samego zasilacza podłączyć jeszcze więcej taśmy LED to dobrze wybrać zasilacz z większym zapasem mocy. W przypadku rolki 5m taśmy LED 3528 jednokolorowej odpowiedni będzie zasilacz 30-40W lub większy. Przykładowo zasilacz 24W byłby ‚na styk’, należy dodać jeszcze niewielki zapas.

  2. Czy taśma led 230 V wymaga podłączenia do zasilania, poprzez prostownik, czy też można ja podłączyć bezpośrednio do zwykłego przedłużacza, poprzez złączkę ?

   1. Taśma LED 12V – taką, jaką posiadamy w ofercie, potrzebuje zasilacza LED. Natomiast taśmy LED 230V, które również występują na rynku podłącza się bez zasilacza przewodem np. od razu z wtyczką.

 2. Witam, mam potrzebę połączenia taśm o długości 15m. Czy można zastosować 1 zasilacz i czy lepiej 3 ? co jaką odległość doprowadzać zasilanie przy podłączeniu takiej długości taśm. ?

  1. Dzień dobry:)

   Jeśli jest to taśma LED jednokolorowa to najlepiej 15m podzielić na odcinki: np. 2×7,5m, które będą podłączone do jednego zasilacza. Każdy z tych odcinków musi być na oddzielnym przewodzie. Najlepiej, żeby jeden odcinek taśmy LED odchodził na lewo od zasilacza, a drugi na prawo. Gdy będzie to stosowane np. do oświetlenia sufitu to taśmy spotkają się po obwodzie. Jeśli chce Pan mieć 15m w jednym ciągu to proszę przygotować 7,5m na jednym przewodzie (krótkim), a drugie 7,5m na przewodzie o dł. co najmniej 7,5m (przewód położony obok pierwszej taśmy LED). W przypadku taśmy LED RGB sprawa wygląda tak samo, jednak w jednym ciągu nie może być połączone więcej, jak 5m taśmy LED RGB (standardowo jedna rolka).

   Czyli w przypadku stosowania 15m taśmy LED wystarczy jeden zasilacz LED, ale o odpowiedniej mocy. Moc należy dobrać w zależności od modelu taśmy i jej długości, dodatkowo dodając niewielki zapas.

   Wykonujemy takie połączone zestawy wg dokładnej specyfikacji, więc jeśli nie będzie Pan chciał robić tego na własną rękę to prosimy o kontakt soled@soled.pl.
   Proszę zerknąć na przykładowe zdjęcia połączonych zestawów: Zestaw LED 15m.

   1. Witam,

    Mam pytanie, czy przy odcinku nieco dluższym tj. 19m rowniez wystarczy jeden zasilacz i podłączenie taśmy w dwóch odcinkach po obwodzie pokoju, czy odcinki będą jednak za długie?

    1. Panie Pawle,

     wystarczy jeden ‚mocny’ zasilacz LED. Zasada jest podobna, jak w przypadku wyżej opisanych 15m oświetlenia LED. Warto jednak w tym wypadku zrobić z taśmy LED jednokolorowej 3 odcinki i oczywiście każdy z nich połączyć oddzielnym przewodem. Natomiast w przypadku oświetlenia wersji RGB zalecamy maksymalnie 5m w jednym odcinku. Tworzenie takich sekcji warto wykonać, aby światło na krańcach taśmy LED lub taśmy LED RGB nie było słabsze.

     Pozdrawiamy:)

 3. Witam, czy zasilacze LED (takie bez wtyczki, stosowane na meblach kuchennych) pobieraja prąd gdy taśma LED jest wyłączona, tzn. czy lepiej wyłącznik stosować przed zasilaczem po stronie 230V czy za, po stronie 12V. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

  1. Panie Piotrze,

   zasilacz zawsze będzie pobierał minimalny prąd. W zależności od producenta, raz będzie to większy, a raz mniejszy pobór.
   Lepiej, żeby włącznik był umieszczony przed zasilaczem, 230V. Należy pamiętać też, że jeśli włącznik będzie przed zasilaczem to może wystąpić chwilowe opóźnienie w załączeniu oświetlenia.

   Pozdrawiam:)

 4. Witam.

  Jak polecacie podłączyć 5 metrów taśmy LED RGB, jeśli łączenie ma być na zasadzie 10cm taśmy LED – 10cm kabla – 10cm taśmy LED – itd? Czyli łącznie zrobi się z tego około 10cio metrowy odcinek. Zasilanie jednym zasilaczem.

  Pozdrawiam.

 5. Witam, chcę zastosować zasilacz 240w, sterownik 144W, wzmacniacz 144W i 18m taśmy led rgb 7,2w/m w odcinkach 5m, 5m, 4m, 4m z każdego odcinka osobny przewód podłączony jednostronnie z jedniego 5m i 4m do sterownika i drugiego 5m i 4m do wzmacniacza. Czy to wszysto powinno działać bez spadku napięcia? pytam bo do tej pory jest jeszcze bez wzmacniacza tylko zasilacz 150W i sterownik 144W oraz w/w odcinki taśmy i jeden z odcinków ma lekki zanik (słabiej świeci) czy zastosowanie rozwiązania takiego jak przedstawione na początku treści rozwiąże problem??

  1. Dzień dobry,

   spadki napięcia nie powinny występować, jeśli każdy odcinek będzie podłączony oddzielnym przewodem. Nie zalecamy łączenia w jednym ciągu powyżej 5m taśmy RGB. Ciężko nam stwierdzić, co jest przyczyną tego zaniku. Możliwe, że wzmacniacz LED rozwiąże problem, ale nie jesteśmy w stanie tego zagwarantować (musimy dokładniej poznać problem). Jeśli ma Pan wątpliwości to najlepiej skontaktować się z naszymi handlowcami, którzy pomogą, po poznaniu większej liczby szczegółów.

 6. Witam mam mały problem do 5m taśmy LED RGB muszę dodać 1m takiej samej ,bo tyle mi zabrakło.Łączyłam taśmę ZŁĄCZKĄ (ŁĄCZNIK) 4 – PUNKTOWA
  DO TAŚM LED RGB łączyłam poprawnie (przynajmniej tak mi się wydaje ) i o zgrozo taśma świeciła ale jeden kolor czerwony cały czas przebijał mi z innymi a na dodatek sam zielony nie świecił wcale.Co zrobiłam źle ,podłączenie mam na dobrym zasilaczu nawet troszkę mocniejszym Pomocy !!!

  1. Dzień dobry,

   w takim wypadku, poproszę o kontakt na soled@soled.pl lub 531 185 153 i przedstawienie problemu. Proszę się nie martwić. Postaramy się Pani pomóc, ale potrzebujemy poznać więcej szczegółów odnośnie taśmy i łączenia.

 7. Dzień dobry,
  Na 20metrach bieżących mam zamiar ułożyć podwójnie taśmę RGB (40m). W sklepie są sterowniki z pilotem do 8 stref w zestawie.Czytając wcześniejsze porady,zastosuję jeden zasilacz,i 2 sterowniki z których w lewo i w prawo odejdą 4 taśmy RGB.Dokupię 2 wzmacniacze i moje pytanie:
  -czy wzmacniacz,oprócz sygnału RGB i + wzmacnia też napięcie 12V z zasilacza?
  Pytam,bo wzmacniacze od zasilacza i sterowników będą w odległości około 7m,i wiadomo że będzie spadek napięcia.Nie mam możliwości zastosowania osobnych zasilaczy do wzmacniaczy, jak również nie mam miejsca na przewód 2x4mm2,aby spadek napięć był minimalny.
  Dziękuję i Pozdrawiam.

  1. Dzień dobry,

   panie Jarku, wzmacniacz potrzebuje oddzielnego zasilania, ale może być zasilany z tego samego zasilacza. Czyli do 40m taśmy RGB podłączamy zasilacz np. 350W. Są to duże gabarytowo zasilacze i osobiście polecamy zastosować 2 zasilacze po 200W (zapas 120W). Każdy z nich będzie zasilał sterownik i wzmacniacz. Jeśli ma Pan dwie strefy to proponuję zastosować pilot 4-strefowy z dwoma sterownikami: Sterownik RGB. Akurat na ten pilot moglibyśmy dać Panu rabat 10% bo mamy ostatnią sztukę.

   Sterownik RGB do proponowanego wcześniej pilota do oświetlenia jest w stanie unieść obciążenie do 180W, czyli stosując dwa, ma Pan 360W przy obciążeniu 280W, które pobiera 40m taśmy i to tylko przy białym świetle. Śmiało może Pan więc podłączyć po 20m taśmy RGB do każdego ze sterowników. Nie zalecamy podłączania więcej niż 5m w jeden ciąg. Proponuję więc skorzystać z metody, którą stosujemy na swoich inwestycjach, czyli każde 5m taśmy RGB podłączyć na oddzielnym przewodzie. Ostatnie 5m taśmy RGB będzie na 15m przewodzie, jednak proszę się nie przejmować. Testowaliśmy to już i nie występowały spadki napięć. Dodatkowo jednak proponuję dokupić 4-żyłowy przewód RGB do podłączania taśmy RGB do sterownika Przewód do taśmy RGB 4-żyłowy. Łatwy w lutowaniu, elastyczny i małogabarytowy. Tutaj: Taśma RGB znajdzie Pan także naszą taśmę RGB, na którą przy tej ilości także możemy udzielić 10% rabatu. Proszę się tylko powołać przy składaniu zamówienia;).

   1. Witam,
    Dziękuje Serdecznie za odp. i rabaty z których na pewno skorzystam ;-) .
    Jak dobrze rozumie proponują Państwo zrobić 2 osobne strefy po 20m,którymi będzie sterował pilot 4strefowy. (do którego w przyszłości mogę podłączyć dodatkowo sterowniki i rozbudować- Super )
    Piszecie żeby nie przejmować się spadkami napięć
    – czy macie na myśli zastosowanie wzmacniaczy?, jeżeli tak to ile ? czy wystarczą dwa, na ostatnie 5 metrów do dwóch stref?
    I ponowię pytanie z poprzedniego postu – Czy wzmacniacz oprócz sterowania, wzmacnia też12V,ponieważ od zasilacza do ew.wzmacniacza będzie 15m,chyba że spadek w tym przypadku nie jest aż tak istotny.
    Dziękuje i Łączę Pozdrowienia

    1. Witamy ponownie:)

     panie Jarku, odezwie się do Pana nasz handlowiec (na Pana e-mail), z którym będzie Pan mógł ustalić wszelkie dodatkowe szczegóły. Bezpośredni kontakt będzie na pewno dla Pana korzystniejszy i szybszy. Nasz pracownik pomoże Panu w dokładnym wyborze zestawu i odpowie na wszelkie dodatkowe pytania:).

 8. Witam.

  Ostatnimi czasy zakupiłem 5 m taśmy LED RGB wraz z sterownikiem oraz zasilaczem. Podłączyłem wszystko, działo ekstra. Postanowiłem dokupić kolejne 5 m takiej samej taśmy zamówiłem więc ją wraz ze wzmacniaczem. Po podłączeniu (wydaje mi się że we wszystkie możliwe opcje) taśma wychodząca ze sterownika działa, zaś ta wychodząca ze wzmacniacza nie reaguje, albo po odwrotnym podłączeniu (pali się na jeden kolor i nie reaguje na pilot). Próbowałem również połączyć koniec 1 listwy z początkiem 2 jednek widać wyraźny spadek napięcia na samym końcu. Zastanawiam się czy problem leży po stronie wzmacniacza. Jestem w tych sprawach raczej początkującym, dopiero zaczynam szkołe o kierunku elektrycznym jednak jeszcze nie posiadam niezbędnej wiedzy na ten temat. Czy zakup mocniejszego zasilacza pozwoliłby na podłączenie 10 m tasmy RGB bez skutku spadku napięcia? Czy lepiej oddać do hurtowni wzmacniacz aby sprawdzili sprawność?

  Ostatnie pytanie, chcę potem pociąć tę taśmy na wiele kawałków i ładnie obkleić wszystkie meble. Wyglądało będzie to mniej więcej tak że pierwsze 5 metrów będzie pocięte na: 1m, 50cm, 50cm, 50cm, 1m, 50cm, 50cm. a odległości między łączeniami przewodami to od około 50cm do maskymalnie 2m. W jaki sposób polecacie łączyć je aby nie było spadku napięcia? Oczywiście koniec listwy będzie wchodził do wzmacniacza i z niego w podobny sposób będzie odchodziło kolejne 5 m?

  Licze na szybką odpowiedź.
  Z góry dziękuje.

  Pozdrawiam :D

 9. Witam. Chcę zrobić podświetlenie regału taśmą LED w dwóch kawałkach po 0,5m. Czy istnieje możliwość zastosowania jakiegoś przełącznika, dzięki któremu byłoby można zaświecić np. tylko jeden kawałek taśmy LED przy podłączeniu do jednego zasilacza?

  1. Da się:). Trzeba byłoby zrobić przełącznik (np. w postaci mikro-włącznika), który byłby umieszczony między taśmą LED a zasilaczem.
   Wtedy ten włącznik będzie włączał/wyłączał tylko tę taśmę, za którą się znajduje.

   Połączenie taśm LED do zasilacza musi być równoległe.

 10. Witam. Widzialem tutaj na blogu nie tak dawno temu graficznie pokazana długość taśm led względem zasilacza (co ile ciąć, jak umiejscowić zasilacz) nie moge tego znaleźć. Da rade wrzucić? :) serdecznie pozdrawiam

  1. Panie Patryku, niestety chyba nie mieliśmy innych grafik, prócz tych z postu. Wiele wątpliwości rozwialiśmy w komentarzach pod tym postem.
   Zachęcam jeszcze do ich prześledzenia! :) A jeśli to nie będzie wystarczające, to prosimy o kontakt na soled@soled.pl, chętnie pomożemy Panu indywidualnie. Pozdrawiam!

 11. jakiego uzyc zasilacza i czy wogole jest mozliwosc podlaczenia tasmy led dlugosci okolo 1 metra dokladnie 33 diody. Czy tak krotki odcinek tasmy mozna podlaczyc do zasilacza?

  1. Zakładamy, że jest to 1m taśmy 4,8W jednokolorowej i jest ucięty w miejscu do tego przeznaczonym (taśmę jednokolorową można ciąć co 5cm) to można podłączyć do zasilacza np. 12W, czyli takiego wtyczkowego.

 12. Witam bardzo dobry artykuł, lecz mam pytanie robie w domu poświetlenie schodów 12m taśmy LED 300 pociętej na 15 odcinków 80cm czy kupić 2 zasilacze po 45W czy jeden 80W i jak łączyć ze soba pocięte paski szeregowo czy poprowadzić jeden długi przewód i do niego przy kazdym stopniu łączyć tasme LED ? (nie rozcinając przewodu) a z drugiej strony łączyć taśme LED szeregowo czy jak bo już sie pogubiłem pozdrawiam

  1. W jednym ciągu nie należy łączyć szeregowo więcej niż 7mb taśmy aby nie było zaników/spadków napięcia.
   Także powyżej 7mb taśmy należy ją podzielić na mniejsze sekcje i równolegle podłączyć do zasilacza.

   Równolegle w tym wypadku oznacza puszczenie przewodu z jednej strony- np. coś na kształt litery m.

 13. Witam serdecznie
  Mam dwa pytania. Pierwsze z nich to takie czy jak posiadam instalacje 2 żyłową a zasilacz do taśmy jest z uziemieniem to muszę kombinować z 3 przewodem czy mogę podłączyć sam + i – ?
  Oraz drugie moje pytanie na suficie będę miał położone 14m taśmy RGB i teraz pytanie czy muszę co jakiś odstęp rozdzielać taśmę i łączyć każdy odcinek za pomocą przewodów z jednym zasilaczem czy idzie coś zrobić na zasadzi obwodu zamkniętego żeby utrzymywał napięcie takie same na wyjściu jak i na wejściu i świecił tak samo ?

 14. Witam , czy do taśmy led 12 V.
  mogę zastosować typowy zasilacz od laptopa
  imput: 100-240V~50-60Hz 15A
  output : 20V pr. stały 4,5A i jaki odcinek mogę nim oświetlić 9led 5050 14,4W).
  Czy muszę na wyjściu założyć stabilizator 12V 7812 . który zbija prąd do 12 voltów .

 15. Witam
  Mam taki problem ponieważ w meblach mam zamontowane oświetlenie (oświetlenie było w zestawie z meblami) typu led niestety od kilku dni oświetlenie przestało działać tzn. nie reaguje na pilota po włączeniu zasilacza pali się tylko jeden kolor nie można zrobić nic więcej ani włączyć ani zmienić koloru na inny co może być przyczyną takiej awarii dodam tylko że do tej pory wszystko było w porządku.
  Bardzo proszę o jakąś podpowiedź i z góry dziękuję.

  1. Pani Agnieszko, ciężko nam powiedzieć, ponieważ z tego, co Pani przedstawia, był to jakiś gotowy produkt (my nie sprzedajemy mebli z oświetleniem, więc to chyba nie był nasz produkt), więc przede wszystkim nie wiemy, jakie to były źródła światła LED. Myślę, że powinna się Pani zwrócić bezpośrednio do producenta/sprzedawcy, u którego dokonała Pani zakupu i który powinien udzielić wskazówek i rozpatrzyć reklamację. Jeśli dokonała Pani zakupu w firmie SOLED, to prosimy o kontakt mailowy z naszym sprzedawcą, wówczas zajmiemy się tą sprawą natychmiastowo. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*