Pomysłem na romantyczne światło w sypialni są nie tylko świece. Prostym sposobem jest podświetlenie łóżka w sypialni taśmą LED. Jak uzyskać efekt świetlnej łuny?

Jak podświetlić łóżko? Poradnik. Napis na tle zdjęcia okrągłego łóżka w czerwonej sypialni

fot. i aranżacja arch. Urszula Blank /Dila decor

Jak uzyskać podświetlenie łóżka w sypialni?

Wystarczy standardowa taśma LED jednokolorowa np. biała ciepła lub zimna ze standardowymi diodami 3528 wraz z odpowiednim zasilaczem LED. Zasilacz trzeba dobrać adekwatnie do długości taśmy LED. Lepsze będą taśmy wodoodporne – zalane silikonem. Ponieważ łatwiej będzie wycierać je z kurzu.

Podświetlenie LED łóżka w nowoczesnej sypialni, na wizualizacji widoczne łóżko stojące na podświetlonym podeście, za nim wnęka podświetlona, a nad łóżkiem gwiezdne niebo na suficie

 

Montaż podświetlenia LED do łóżka w sypialni

Instrukcja jest błyskawiczna. Taśmę LED przyklej paskiem samoprzylepnym 3M (który znajduje się na większości dostępnych na rynku taśm LED) do spodu łóżka albo na tylnej ściance. Tak, aby diody świeciły na podłogę lub na ścianę. A zasilacz podłącz do prądu.

Taśma LED podłączona do zasilacza

 

Profil LED dodatkowo zabezpieczy taśmę LED

Jeśli chcesz zrobić to jeszcze solidniej i bardziej estetycznie to najpierw zamocuj do łóżka profil LED np. SO-micro. A następnie wklej w niego taśmy LED (w tym przypadku wystarczy Ci taśma LED standardowa, niewodoodporna). Sposób z profilem z mleczną osłonką jest najlepszy, szczególnie, gdy posiadasz bardzo błyszczącą podłogę. Wtedy diody nie będą się w niej odbijać.

I to wszystko!

Podświetlenie łóżka w sypialni taśmą LED w profilu

 

Zalety i wady takiego rozwiązania

Subtelna łuna świetlna rozbłyśnie każdej nocy tworząc przyjemny nastrój w sypialni. Zaletą w porównaniu do świec jest jednorazowy wydatek i brak ryzyka pożaru. Natomiast wadą oświetlenia LED jest dużo mniejsza emisja ciepła, więc do rozgrzania warto zaopatrzyć się w ciepłą kołdrę albo gorącą herbatę :). Ale do uzyskania intymnej atmosfery chyba najkorzystniej połączyć oba sposoby: świece i LED-y.

InfoProdukty, których potrzebujesz do uzyskania efektu podświetlonego łóżka zakupisz w naszym sklepie. Proponujemy taśmę LED 3528, profil LED uniwersalny oraz zasilacz LED. Jeśli masz problem z wyborem odpowiednich komponentów skontaktuj się z nami (soled@soled.pl), a sami dobierzemy dla Ciebie kompletny zestaw.