Popularność organizacji hucznych wesel nie spada, a przyszłe pary młode rezerwują terminy na swój wielki dzień nawet z 2 czy 3-letnim wyprzedzeniem. To sprawia, że sale weselne prześcigają się w swoich ofertach, aby zadowolić przyszłych klientów i aby to ich salę wybrali narzeczeni. Konkurencja ceną czy menu już nie wystarczy – teraz liczy się coś „extra”. Coś, co sprawi, że to ich oferta będzie najatrakcyjniejsza. Można pójść w gratisy, np. wiejski stół w cenie czy noc poślubna w hotelu dla nowożeńców gratis. Ale to już mają prawie wszyscy. Czym więc wyróżnić się na rynku? Odpowiedź jest bardzo prosta – aranżacją, wystrojem sali weselnej. Poniżej poznasz nasze pomysły na aranżację i oświetlenie sali weselnej.

 

Oświetlenie taśmami LED

sala-weselna-inteligentne-oswietlenie-led-8

 

Pomysły na aranżację i oświetlenie sali weselnej to m.in.: podświetlenie sufitów taśmami LED, żyrandole światłowodowe, litery podświetlane czy gwiezdne niebo. Na początek skupimy się na popularnych taśmach LED.

InfoZa pomocą taśm LED możemy oświetlić praktycznie wszystko: sufity, wnęki, podłogi, ściany czy kolumny.

W przypadku taśm wielokolorowych RGB możemy dodatkowo sterować oświetleniem sali weselnej – wybrać kolor i program świecenia w zależności od charakteru imprezy, pory dnia czy roku, a nawet piosenki, którą akurat gra zespół. To sprawia, że sala weselna nigdy nie będzie taka sama i nie znudzi się gościom.

Z taśm LED powstają pomysły na pomysły na aranżację i oświetlenie sali weselnej, czego przykładem jest sala na zdjęciu

 

W przypadku, kiedy do oświetlenia mamy kilka różnych stref i kilkadziesiąt, a nawet kilkaset metrów, firma SOLED ma na to rozwiązanie – jest to system inteligentnego sterowania. Za pomocą jednego pilota można sterować do ośmiu stref oświetleniowych – wszystkimi lub wybranymi jednocześnie oraz każdą oddzielnie. Niektóre strefy można np. w danym momencie wyłączyć lub ustawić, aby świeciły tylko jednym kolorem, podczas gdy inne mrugają lub przemijają. Dzięki temu możliwa jest gra światłem i tworzenie odpowiedniego nastroju – od romantycznego po zachęcającego do tańca.

sala-weselna-inteligentne-oswietlenie-led-3

 

Żyrandole światłowodowe, czyli ekstrawaganckie pomysły na aranżację i oświetlenie sali weselnej

zyrandol-swiatlowody-restauracja-3-3

 

Piękny, okazały żyrandol tuż nad parkietem również wydaje się być jednym z głównych punktów, które każda sala bankietowa powinna mieć. Można postawić na klasyczny kryształowy, ale można pójść krok dalej i wybrać żyrandol światłowodowy, który będzie świecił różnymi kolorami i programami, podobnie jak taśma LED. Jako producent wykonamy taki żyrandol, jaki Ci się wymarzy – o dowolnym kształcie, wysokości oraz ilości światłowodów.

 

Podświetlany napis LOVE z żarówkami

litery-wnetrzarskie-led-design-12

 

Podświetlane litery z żarówkami, to trend, który hucznie wkracza na polskie salony. Coraz więcej sal weselnych inwestuje w świetlny napis z liter – najczęściej jest to uniwersalne LOVE czy Mr & Mrs – wszystko po to, aby para młoda mogła zrobić sobie niezwykłe zdjęcia w ty wyjątkowym dla siebie dniu. Ta inwestycja bardzo szybko się zwróci – zarówno nowożeńcy, jak i inne pary wśród gości będą bardzo chętnie fotografować się przy podświetlanym napisie, a następnie umieszczać zdjęcia w sieci z oznaczeniem gdzie zostały wykonane. Zdjęcia same rozejdą się wirusowo w mediach społecznościowych i staną się oryginalną formą reklamy Twojej sali.

litery-do-wnetrz-z-zarowkami-10

 

Gwiezdne niebo

gwiezdne-niebo-gwiezdziste-3

 

Gwieździste niebo na suficie? Czemu nie! Światłowody świecące końcem podłączone do generatora światła sprawią, że Twoi goście będą dosłownie tańczyć pod gwiazdami. Gwiezdne niebo możesz zamontować na całości sufitu lub tylko w wybranym jego miejscu, np. tuż nad miejscem dla młodej pary.

 

Kurtyny świetlne

czarny-kurtyna-swietlna

 

Zamiast tradycyjnej girlandy z balonów czy kwiatów, możesz stworzyć świetlną kurtynę ze światłowodów. Możesz umieścić ją przy głównym wejściu na salę bądź parkiet lub powiesić tuż za parą młodą.

 

Podświetlane meble

stolik-podswietlany-lounge75-04

 

Możesz pójść krok dalej i w wystrój swojej sali wkomponować podświetlane meble. Świetlne stoliki czy pufy możesz postawić np. na zewnątrz na tarasie, gdzie goście wychodzą, aby zaczerpnąć świeżego powietrza. Oprócz funkcji dekoracyjnej, meble te z powodzeniem spełniają także funkcję oświetleniową.

stolik-podswietlany-lounge75-05

stolik-podswietlany-lounge-up-outdoor-01

stolik-podswietlany-bubble-24

 

Pomysły na aranżację i oświetlenie sali weselnej

Przedstawione przez nas pomysły mają na celu zainspirowanie Cię do stworzenia oryginalnej aranżacji Twojej sali bankietowej.

WażneNie musisz wykorzystywać wszystkich elementów – hołdując zasadzie „co za dużo to niezdrowo”, przesyt formy nad treścią nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Wybierz te rozwiązania, które najbardziej zbliżone są do Twojej wizji i dostosuj je do wystroju całej sali.

Aranżując salę weselną warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz. Jeśli jednak chcesz zaaranżować oświetlenie na własną rękę, nie zatrudniając do tego projektanta wnętrz lub potrzebujesz jedynie kompletnego oświetlenia według projektu – skontaktuj się z nami – postaramy się doradzić, pomóc i dobrać właściwe elementy. Wszystkie zestawy i produkty wykonujemy na wymiar, aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby klientów i spełnić ich oczekiwania. Poniższy przykład pokazuje, że czasem wystarczy prosty odręczny projekt, a do jego realizacji jest już tylko mały krok. 😉

Odręczny projekt i efekt oświetlenia sali weselnej