W dniach 22-23 października 2016 r. odbyła się druga edycja targów kosmetycznych Beauty Spa and Fashion, a firma SOLED była jednym z ich partnerów. Poznaj naszą relację z tego wydarzenia.

 

Mistrzostwa Makijażu w trakcie konkursu

 

Firma SOLED partnerem targów

Kiedy dostaliśmy propozycję zostania partnerem targów z branży kosmetycznej, wellness i spa oraz możliwość wyposażenia odbywających się podczas nich mistrzostw wizażu w nasze stanowiska makijażowe, nie zastanawialiśmy się ani chwili. Dla nas to przede wszystkim ogromne wyróżnienie i zaszczyt. Ucieszyliśmy się, że po raz kolejny zostaliśmy dostrzeżeni przez branżę i że nasze lustra do wizażu uchodzą w niej za profesjonalne i pożądane. Dodatkowo otrzymaliśmy możliwość pokazania się na targach z naszymi innymi modelami luster na własnym stoisku wystawienniczym.

 

Przygotowania do targów

Do Expo Arena w Ostródzie, w której odbywały się targi, wybraliśmy już w piątek 21 października po południu. Z Białegostoku jest to ok. 300 km, co przy jeździe busem wypełnionym po brzegi „delikatnymi” lustrami daje nam ok. 4 godzin jazdy. Na miejscu byliśmy tuż przed godziną 19 i od razu zaczęliśmy się wypakowywać i rozstawiać. Zaczęliśmy od strefy mistrzostw wizażu, w której stanęło 5 sztuk naszych podwójnych mobilnych stanowisk Hollywood Dual.

Stanowiska do wizażu rozstawione w miejscu odbywania się konkursu Mistrzostw Makijażu

 

Później zaczęliśmy od organizacji naszego stoiska. Pierwszy raz pojechaliśmy na targi jako wystawca i było to dla nas wyzwaniem, aby uczynić nasze stoisko atrakcyjnym dla zwiedzających. Na szczęście nasz produkt jest na tyle oryginalny i rzucający się w oczy, że przy praktycznie żadnym nakładzie finansowym na dodatkowe wyposażenie, nasze stanowisko było widoczne z daleka. (O tym, jak przygotować się i swoje stanowisko na targi, dowiecie się z tego wpisu: http://www.blog.soled.pl/przygotowac-sie-targi/). Kiedy wszystko już rozstawiliśmy, a na kolejny dzień zostawaliśmy tylko kosmetyczne poprawki, udaliśmy się na zasłużony odpoczynek po długim i ciężkim dniu.

Monika i Maciek z firmy Soled przy stoisku na targach w Ostródzie

 

Targi Beauty Spa and Fashion – dzień I

W sobotę 22 października, sala targowa była otwarta dla zwiedzających od godziny 10:00, jednak wystawcy mogli być na miejscu już od godziny 8:00, aby „dopiąć swoje stoiska na ostatni guzik” i przygotować na przybycie zwiedzających. Kilka minut po 10 pojawili się pierwsi goście. Chodząc wśród alejek wystawienniczych, chcąc nie chcąc, zwracali uwagę na nasze podświetlane lustra. Większość osób wykazywała nimi zainteresowanie i chętnie z nami rozmawiała.

InfoGościem targów była Miss Polonia 2012 Paulina Krupińska, która opowiadała o swoim programie telewizyjnym „Klinika Urody” w TVN Style oraz o swoich doświadczeniach kosmetycznych. Na terenie targów odbywały się też pokazy mody.

Dzień upłynął nam na rozmowach ze zwiedzającymi, na nawiązywaniu nowych znajomości z innymi wystawcami oraz na utrwalaniu targów na zdjęciach i filmach. Pierwszy dzień zakończył się o godzinie 18:00.

Stanowisko do wizażu na scenie Beauty Spa and Fashion, na której prezentowane są najnowsze trendy wizażu

 

Premiera nowego modelu lustra

Pierwszego dnia targów Beauty Spa and Fashion premierę miał nasz nowy model lustra #selfie. Jest to lustro z podświetlanymi wzorami wyprodukowane z myślą o robieniu w nim zdjęć selfie, które następnie staną się samonapędzającą się promocją firmy, która będzie je mieć u siebie. Przygotowaliśmy dwie wersje: #selfiequeen dla kobiet i #selfieking dla mężczyzn. Na podświetlanym wzorze można umieścić logotyp firmy, adres jej strony www czy dowolny napis.

Monika przy lustrze selfeqeen    Maciek przy lustrze selfieking

 

Targi – dzień II

Niedziela 23 października to drugi i zarazem ostatni dzień targów Beauty Spa and Fashion.

Mistrzostwa Makijażu na Beauty Spa and Fashion - zbliżenie na datę i godzinę konkursu

 

Tego też dnia odbywały się Mistrzostwa Wizażu Polski Warmii i Mazur, których byliśmy partnerem.

InfoPrzy naszych pięciu dwustronnych stanowiskach wizażowych Hollywood Dual, 10 wizażystek walczyło o tytuł najlepszej wizażystki tego rejonu Polski. Tytułem przewodnim był „Red Carpet Look”.

Pod uwagę, oprócz odpowiedniego makijażu, brana była także cała stylizacja. Trzeba przyznać, że w tej kwestii wizażystki wykazały się dużą kreatywnością i swoje modelki ubrały w naprawdę spektakularne kreacje godne czerwonego dywanu.

Mistrzostwa Makijażu na Beauty Spa and Fashion w trakcie konkursu

4-osobowe jury w składzie: Ewelina Nowak-Lewicka – manager targów, Marzena Tarasiewicz – wizażystka, trener wizażu i stylistka osobista, założycielka studia wizażu i stylizacji „Makeupownia”, Beata Salata – olsztyńska wizażystka i stylistka, nauczyciel wizażu i wykładowca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim oraz Katarzyna Marek – redaktor naczelna magazynu”MAKE-UP Trendy” zdecydowało, że na mistrzowski tytuł zasłużyła wizażystka Agata Szulc i to ona zajęła 1. miejsce.

Dowiedz się więcejUdało się nam zrobić bogatą fotorelację z tego wydarzenia, którą możecie obejrzeć na naszym fanpage’u

Po ogłoszeniu werdyktu i wręczeniu nagród, zaczęliśmy powoli zbierać nasze stanowiska. W końcu odkręcenie ponad 100 sztuk żarówek zajmuje trochę czasu. Targi zaczęły dobiegać ku końcowi i wszyscy wystawcy zaczęli się pakować – my również. Lustra trzeba było dobrze zabezpieczyć przed transportem, co jest naprawdę bardzo czasochłonne. Samo pakowanie zajęło nam 4 godziny. Ok. godz. 20:00 bus był już zapakowany, a my mogliśmy wracać do domu. Do Białegostoku dotarliśmy już po północy.

 

Podsumowanie

Targi były dla nas bardzo fajnym i potrzebnym doświadczeniem. Utwierdziły nas w przekonaniu, że to, co robimy, jest dobre i że idziemy w dobrym kierunku. Wiemy, jakie są potrzeby rynku i staramy się je zaspokajać. To właśnie głównie z targów rodzą się w naszych głowach nowe produkty i nowe pomysły, które później wcielamy w życie. To z pewnością nie były nasze ostatnie targi i do zobaczenia na kolejnych!