Obecnie, kiedy panuje moda na gotowanie i przygotowywanie fit posiłków, coraz większą wagę przykłada się do odpowiedniego oświetlenia kuchni. Obecnie samo górne oświetlenie w postaci żyrandola czy plafonu jest coraz rzadziej spotykane. Coraz więcej osób decyduje się na podświetlenie umieszczone tuż nad blatem kuchennym. Może być to zarówno taśma LED umieszczona w profilu ledowym lub podświetlany szklany wieniec kuchenny (również na bazie taśmy LED). Jaka taśma LED do kuchni będzie najlepszym wyborem?

jaka taśma LED do kuchni

 

Jaka taśma LED najlepiej sprawdzi się w kuchni?

Kuchnia to miejsce, w którym oświetlenie jest bardzo ważne i nie jest traktowane jedynie jako dekoracja. O ile w oświetleniu sufitu możemy pozwolić sobie na słabsze i mniej intensywne świecenie taśmy (np. taśma z diodami 3528), to jako oświetlenie blatu kuchennego powinniśmy wybrać taśmę mocniejszą, z większymi diodami, która da nam więcej światła. I takie właściwości posiada taśma LED z diodami 5050.

wieńce LED wykonane z użyciem taśmy LED do kuchni

zdjęcie obrazujące jaka taśma LED do kuchni nowoczesnej

fotografia prezentująca kuchnię z oświetleniem LED obrazuje treść artykułu - jaka taśma LED do kuchni

WażneW zestawach oświetlenia kuchni nad blatem sprawdza się zasada: im więcej światła, tym lepiej.

Ponieważ taśma LED do kuchni umieszczona jest pod szafkami kuchennymi i skierowana w dół, nie musimy obawiać się, że będzie nas ona razić w oczy. Taśmę warto umieścić w profilu LED, który dodatkowo zabezpieczy taśmę i ochroni ją przed działaniem chociażby ciepłej pary z potraw czy gorących napojów.

 

Jaki kolor świecenia taśmy LED wybrać do kuchni?

Przede wszystkim kolor świecenia taśmy LED nad blatem kuchennym powinien być dopasowany do wystroju kuchni oraz mebli. Jeśli w kuchni mamy meble drewniane bądź w kolorach brązu i beżu, lepszym rozwiązaniem będzie ciepła barwa taśmy LED.

realizacja kuchni z taśmą LED białą ciepłą pasującą do drewnianych szafek

drewniana kuchnia z taśmą LED o barwie świecenia białej ciepłej

W kuchniach w stylu skandynawskim, utrzymanych w klimatach bieli i szarości, bardziej pasować będzie taśma LED biała zimna.

skandynawska kuchnia z taśma LED do kuchni oraz podświetlaną literą wiszącą na ścianie

A co w przypadku kuchni z czarną zabudową? Tu zdania są podzielone. Jedni, aby utrzymać charakter tak urządzonej kuchni, wybiorą kolor świecenia taśmy LED biały zimny. Z kolei drudzy będą chcieli to wnętrze nieco ocieplić i złamać je ciepłym akcentem – i ci wybiorą barwę białą ciepłą.

czarna kuchnia z oświetleniem LED

Dla tych, którzy nie potrafią się zdecydować, najlepszym wyborem będzie taśma neutralna, najbardziej zbliżona do światła dziennego.

Skonfiguruj zestaw taśm LED na wymiar szafek kuchennych
Wybierz wymiary opraw LED, barwę świecenia i sposób włączania. A my podeślemy Ci bezpłatną wycenę. Zestawy taśmy LED do kuchni wykonujemy według specyfikacji, dobierając odpowiednie zasilacze i oprawy ochronne.
Skonfiguruj

 

Jaka taśma LED do kuchni – podsumowanie

Jeśli wiesz już, jaka taśma LED sprawdzi się najlepiej w Twojej kuchni, to pozostaje Ci tylko pomierzyć swoje szafki kuchenne i podać nam ich wymiary, a my wykonamy Ci zestaw oświetlenia kuchennego na wymiar Twojej kuchni. Zdecyduj, czy lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie zestaw złożony z taśm LED umieszczonych w profilach czy podświetlane szklane wieńce kuchenne LED.