Światło to nie tylko ważny element wystroju, ale też czynnik, który ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Oczywiste jest to, że miejscem, które silnie wiąże się z istotną rolą światła jest sypialnia. Dzisiaj skupimy się na najważniejszym meblu w tym pomieszczeniu – łóżku. W poniższym artykule znajdziesz kilka porad dotyczących oświetlenia łóżka, które wynikają nie tylko z naszego doświadczenia, ale też opinii klientów, który zastosowali takie rozwiązania.

  1. Złota zasada – nie przesadzać.

Pierwszą i najważniejszą regułą jest to, że w sypialni skupiamy się na dekoracyjnym i minimalistycznym aspekcie światła. Zastosowane rozwiązanie ma budować odpowiedni nastrój, dlatego też oświetlenie łóżka nie powinno być zbyt agresywne.

  1. Jakich komponentów użyć?

W tym wypadku mamy zazwyczaj dwie drogi – oświetlenie RGB (wielokolorowe) lub jednokolorowe. W przypadku oświetlenia RGB warto zainwestować w taśmę z dodatkową diodą ze światłem białym (RGBW). Taka kombinacja pozwoli nam poszerzyć wachlarz kolorów, tak aby stworzyć odpowiedni nastrój lub dopasować barwę do samopoczucia. Dodatkowym plusem będzie sterownik, który zazwyczaj ma funkcję ściemniania w przypadku sterowania RGBW.

Druga opcja oświetlenia łóżka jest bardziej ekonomiczna i zakłada użycie oświetlenia jednokolorowego. Tutaj z pewnością warto zdecydować się na tańszą taśmę SMD 3528. Zapewni ona odpowiednią ilość nierozpraszającego światła. Dodatkowym akcesorium, które polecamy w przypadku takich instalacji to ściemniacz, który pozwoli idealnie dopasować jasności.

Ściemniacz LED w formie kompaktowego pilota.

  1. Gdzie zainstalować taśmy?

W przypadku łóżka najczęściej instaluje się taśmy pod spodem lub na tylnej części ramy. Oba rozwiązania powinny dać interesujący efekt. Warto też pamiętać o zarezerwowaniu jednego gniazdka lub wyprowadzeniu prądu, aby uniknąć nieestetycznych przewodów na ścianie.

  1. Może warto zagospodarować sufit?

Jeśli nie chcesz podświetlać samego łóżka to warto zastanowić się nad podświetleniem przestrzeni ponad nim. Gwiezdne niebo pod Twoim dachem to piorunujący efekt.

Film o gwieździstym niebie:

Jeśli natomiast chcesz skorzystać z łatwiejszego w instalacji kasetonu to też nie ma problemu. Ten produkt także wykonamy zgodnie z Twoimi potrzebami i dostarczymy osobiście.

InfoW przypadku gwieździstego nieba i kasetonu światłowodowego możesz uzyskać niezobowiązująca wycenę – wystarczy, że wypełnisz konfigurator – linki są poniżej:

Konfigurator gwiezdnego nieba na wymiar

Konfigurator kasetonu światłowodowego na wymiar

To już wszystko na dzisiaj – pamiętaj, że często ograniczeniem jest tylko kreatywność. Samą technologią zajmiemy się my, dlatego śmiało się z nami kontaktuj, aby realizować swoje pomysły.