Zamawiając podświetlane lustro LED wykonywane na wymiar, zastanawiasz się pewnie także nad tym, jaką barwę podświetlenia lustra LED wybrać. Zazwyczaj masz do wyboru jeden z dwóch kolorów: biały ciepły bądź biały zimny. Jednak co w przypadku, kiedy nie możesz się zdecydować lub szukasz czegoś pośredniego? Odpowiadając na potrzeby klientów, postanowiliśmy wprowadzić do oferty nowe rozwiązanie. Jakie? Dowiesz się czytając poniższy artykuł.

jaką barwę światła lustra led wybrać

 

Jaką barwę podświetlenia lustra LED wybrać?

Wybór barwy podświetlenia lustra to kwestia bardzo indywidualna. Wszystko zależy od naszych upodobań czy wystroju pomieszczenia, w którym ma zawisnąć lustro. Decydując się na kolor świecenia, warto zorientować się, do czego pasują poszczególne barwy.

lustro LED umieszczone na ścianie w salonie ślubnym, widok na cały salon, po prawej lustro, z boku suknie ślubne zawieszone na wieszakach

 

Barwa biała zimna podświetlenia lustra LED

Barwa biała zimna podświetlenia lustra LED polecana jest przede wszystkich do wnętrz nowoczesnych i tych w stylu skandynawskim, w których królują biele, szarości i czerń. Barwa ta zapewnia wyższy kontrast i dzięki niej lepiej widoczne są detale. W przypadku pomieszczenia, jakim jest łazienka, jest to szczególnie ważne, ponieważ przy lustrze panie wykonują codzienny makijaż i fryzurę, a panowie golą się. Chłodna temperatura barwowa ok. 6000 K daje uczucie czystości, sterylności i surowości.

lustro łazienkowe led zimne w nowoczesnej łazience, w której znajduje się także podświetlenie fug oraz półka szklana LED

 

Barwa biała ciepła podświetlenia lustra LED

Barwa biała ciepła dedykowana jest głównie do pomieszczeń w kolorystyce beżów, brązów i ciepłych odcieni. Kolor ciepły posiada temperaturę barwową ok. 3000 K, która służy odprężeniu i tworzy przytulny klimat.

lustro łazienkowe LED ciepłe, pod lustrem półka szklana LED, na podłodze oświetlone fugi

 

Lustro LED z trzema barwami światła

Barwa zimna na pewno lepiej sprawdzi się o poranku – pobudzi nas swoim jasnym odcieniem oraz ułatwi wykonanie codziennych czynności przed wyjściem z domu. Z kolei stonowana i łagodna barwa ciepła pomoże nam się zrelaksować po ciężkim dniu – nada wnętrzu ciepła i nastrojowości.

InfoWychodząc oczekiwaniom Klientów, wprowadziliśmy do oferty podświetlane lustro do łazienki z dwiema powyższymi barwami – dzięki temu będziesz mógł wybierać kolor podświetlenia swojego lustra w zależności od pory dnia czy humoru.

Jeden włącznik kołyskowy umieszczony na maskownicy lustra odpowiada za barwę zimną, a drugi za ciepłą. Włączenie obu jednocześnie da nam barwę pośrednią, zbliżoną do barwy neutralnej, o temperaturze barwowej w przedziale 4000-4500K. Dzięki temu w jednym lustrze można mieć jednocześnie aż 3 barwy świecenia!

lustro podświetlane LED przy którym stoi kobieta i maluje rzęsy

lustra LED podłużne, zawieszone na ścianie pionowo, znajdujące się w salonie Bikor

 

Barwa biała neutralna podświetlenia lustra LED

Często odpowiedź na pytanie: jaką barwę podświetlenia lustra LED wybrać jest trudna. Coraz częściej klientom zależy tylko na jednej barwie świecenia, jaką jest barwa biała neutralna.

WażneJako producent luster z podświetleniem i jako jedna z nielicznych firm, mamy w ofercie swoich luster neutralną barwę świecenia. Barwa ta jest najbardziej zbliżona do światła dziennego i najlepiej oddaje rzeczywiste kolory. Idealnie sprawdzi się w łazienkach oraz toaletkach w sypialniach, przy których kobiety wykonują makijaż.

kobieta siedzi przed lustrem podświetlanym LED, w ręku trzyma przybory fryzjerskie

 

Ten kolor podświetlenia często wybierany jest także w lustrach z przeznaczeniem do salonów fryzjerskich, wizażu czy spa, w których właściwe i odpowiednie oświetlenie jest jednym z czynników wpływających na jakość wykonanej usługi i jej efekt.

 

Wiesz już jakie kolory podświetlenia może mieć lustro. Teraz tylko kwestia określenia jego wymiarów, kształtu (prostokąt, kwadrat, koło bądź lustro z zaokrągloną krawędzią) oraz sposobu podłączenia i w ciągu 7 dni możesz mieć swoje wymarzone lustro.

Skonfiguruj lustro LED z dowolnym wzorem i poznaj cenę
Wypełnij nasz konfigurator luster podświetlanych LED, aby lepiej to wszystko zwizualizować i zobrazować. Na jego podstawie otrzymasz niezobowiązującą wycenę, a od niej już tylko krok do realizacji zamówienia.
Skonfiguruj