Sufity napinane to efektowne i modne zamienniki tradycyjnego sufitu. Z poniższego wpisu dowiesz się: czym jest sufit napinany, jak wygląda jego montaż i jakie korzyści przemawiają za wyborem sufitu napinanego zamiast tradycyjnego sufitu np. z karton-gipsu.

Co to jest i jak oświetlić sufit napinany. Napis na tle zdjęcia podświetlonego na fioletowo sufitu napinanego umieszczonego w bloku w przedpokoju

 

Czym jest sufit napinany?

Modne obecnie sufity napinane to nic innego jak elastyczny i niezwykle wytrzymały materiał winylowy, który podczas nagrzewania i napinania rozciąga się na specjalnie przygotowanej konstrukcji.

sufit napinany z podświetleniem białym zimnym po obwodzie

Z uwagi na ich elastyczność można je dostosować do różnych kształtów pomieszczeń. Powierzchnia sufitu również nie przeszkadza w wyborze sufitu napinanego, bowiem sufity napinane mogą pokrywać ogromne powierzchnie np. sufity nad basenami, w salach bankietowych czy hotelach. Znakomicie spisują się także w mieszkaniach i domach prywatnych w dosłownie każdym pomieszczeniu od sypialni, przez salon, aż po kuchnię i łazienkę.

sufit napinany w przedpokoju z podświetleniem czerwonym na całej powierzchni

 

Sufity napinane mogą mieć dowolne kolory i kształty

Sufity napinane mają również tę przewagę nad zwykłymi sufitami, że stanowią barwny element aranżacji wnętrza. Dlaczego? Ponieważ wykonuje się je w dowolnych kolorach, fakturach, z nadrukami graficznymi oraz w kilku wersjach np.: w wersji lustrzanej, matowej lub transparentnej – przepuszczającej światło.

sufit napinany z podświetleniem niebieskim i dodatkowo białym zimnym po obwodzie, sufit zamontowany jest w przedpokoju mieszkania w bloku

 

Dlaczego warto zdecydować się na sufity napinane?

Za wyborem sufitu napinanego w swoim domu lub lokalu idzie szereg istotnych korzyści.

WażnePrócz wyboru kolorów, faktur i kształtu swojego sufitu zyskasz o wiele więcej. Twój sufit będzie perfekcyjnie gładki i odporny na wszelkie odkształcenia. Poprzez wykorzystanie sufitu napinanego w skuteczny i prosty sposób ukryjesz nieestetyczne stropy lub instalacje.

Często z takimi sytuacjami mają do czynienia właściciele lokali np. klubów, w których widok sufitu pełnego nieciekawych instalacji może popsuć wrażenie wizualne całego lokalu. Kolejną korzyścią jest także możliwość obniżenia wysokiego wnętrza.

Prócz tego, sufity napinane ochronią Twoje mieszkanie przed wilgocią, a tym samym – przed jego zalaniem. Wynika to z faktu utrzymywania wody na powierzchni bardzo wytrzymałego materiału winylowego, z którego zrobiony jest sufit napinany.

InfoJeżeli szukasz sposobu na optyczne powiększenie mieszkania, to sufit napinany o błyszczącej, lustrzanej powierzchni spisze się idealnie.

 

Montaż sufitu napinanego

Montaż napinanego sufitu jest przede wszystkim mało inwazyjny i przebiega w czystych warunkach. Dlatego jeśli nie lubisz uciążliwego i długiego remontu oraz cenisz sobie ład i porządek, a myśl o sprzątaniu bałaganu po ekipie montażowej nie jest tym, o czym marzysz po całych dniach pracy, to wybierz sufit napinany.

Ważne Montaż wykonany przez naszych fachowców potrwa tylko kilka godzin i odbędzie się bez brudu i kurzu.

Sufit napinany nie wymaga również specjalnego przygotowania wnętrza przed przystąpieniem do prac montażowych.

Zobacz, jak wygląda przykładowy montaż na filmie:

 

Podświetlenie sufitu napinanego

Na sufitach napinanych istnieje możliwość wykorzystania różnych źródeł światła i możliwości podświetleń.

 

Wyróżniamy 3 możliwości podświetlenia takiego sufitu

  • podświetlenie sufitu napinanego taśmą LED, która stworzy łunę światła wokół sufitu lub oświetli całą jego powierzchnię,

sufit napinany z podświetleniem różowym w wersji LED RGB zamontowany w przedpokoju mieszkania w bloku

  • stworzenie gwiezdnego sufitu, czyli wykorzystanie światłowodów oświetleniowych z generatorem światła, które imitują niebo nocą,

wizualizacja salonu widziana z perspektywy podłogi od strony kanapy, na środku stolik, na górze sufit napinany z gwiezdnym niebem, po prawej na ścianie telewizor włączony z krajobrazem, telewizor jest podświetlony taśmą LED

  • tradycyjne oświetlenie takie jak: plafony, żyrandole, oświetlenie punktowe w formie żarówek np. diodowych lub halogenów wymaga jedynie dodatkowego wzmocnienia sufitu w wybranych wcześniej miejscach montażu.