Alternatywą dla tradycyjnych półek są półki szklane z podświetleniem LED. Aluminium i szkło tworzy minimalistyczne i nowoczesne połączenie. Półki LED to świetna dekoracja wnętrz, która łączy w sobie funkcjonalność zwykłych półek i energooszczędne oświetlenie, które z powodzeniem może zastąpić niewielką lampkę. Byliśmy praktycznie pionierami w ich produkcji, dlatego chętnie podpowiemy, gdzie są najczęściej stosowane. Sprawdź 5 najpopularniejszych miejsc.

półki LED pod głośnikami

 

1. Półka pod lustro w łazience

Szklane półki LED w łazience są bardzo wdzięczne. A podświetlenie nadaje im dodatkowego smaczku. Ze względu na wilgoć korzystniej wybrać półkę świecącą krawędziami (szkło przezroczyste). Zdecydowanie ułatwia to dbanie o czystość, ponieważ na szkle matowym częściej tworzą się smugi i pielęgnacja wymaga więcej czasu. Istotne jest to, że dzięki oświetleniu LED półka się nie nagrzewa, co pozwala na swobodne umieszczanie na nich kosmetyków i perfum. Na pewno nie ulegną popsuciu w wyniku podwyższonej temperatury. Jeśli zależy nam na uzyskaniu jedynie delikatnego efektu świecenia, warto wybrać oświetlenie półki białe ciepłe lub białe zimne.

barwa biala zimna lustra led

 

2. Półki LED w salonie – pod sprzęt typu DVD, ozdoby, kolekcje

Wytrzymałość półek szklanych LED jest dość znaczna, dlatego chętnie są stosowane do sprzętów typu DVD czy mini wieże. Do większych obciążeń należy wybrać półkę 10 mm, ponieważ jej profil jest większy i stabilniejszy. Do drobnych przedmiotów typu: ozdoby, zdjęcia, pamiątki, kolekcje wystarczą z powodzeniem takie o grubości 6 lub 8 mm. Podświetlenie w półkach matowych jest rozproszone na całej powierzchni szkła, co nadaje im ciekawy efekt i delikatnie rozświetla przedmioty na nich stojące. W tym przypadku zarówno oświetlenie białe, jak i oświetlenie wielokolorowe RGB będzie dobrym wyborem.

Oświetlenie sufitowe LED w salonie

 

3. Półki szklane LED – na alkohole lub produkty

Kluby, puby, restauracje, sklepy to główne miejsca, w których często goszczą nasze półki szklane LED. Cieszą się uznaniem właścicieli lokali czy sklepów, ponieważ przyciągają uwagę do ekspozycji wszelkich towarów. Czy to produktów sklepowych czy butelek alkoholi podczas nocnej imprezy w klubie. Efektownie rozświetlają szkło butelek i podkreślają ekskluzywność drogich kosmetyków w drogeriach i perfumeriach. Ale przede wszystkim robią wrażenie bez względu na porę dnia. Chociaż najciekawiej prezentują się nocą. W takich miejscach jak kluby czy puby prym wiedzie oświetlenie wielokolorowe RGB, które można zmieniać przy pomocy pilota lub wybrać jeden z dostępnych programów automatycznych zmian. Natomiast do drogerii czy perfumerii polecamy światło białe zimne lub ciepłe.

Skonfiguruj półki LED na wymiar
Jeśli szukasz półek szklanych z oświetleniem LED, zajrzyj do konfiguratora, by wykreować półkę według swoich potrzeb.
Skonfiguruj

 

4. Półki świetlne ze szkła do wnęk

Wnęki we wnętrzach nie muszą być nudne. Wystarczy umieścić w nich półki na wymiar, które dopasują się precyzyjnie co do milimetra. Dokładność wymiaru to chyba główna przyczyna wyboru półek LED do wnęk w salonach, przedpokojach, hotelach czy poczekalniach. Ale mamy nadzieję, że nie jedyna ; ). Jeśli mamy nowoczesne wnętrze, warto zdecydować się na subtelne, białe podświetlenie półek lub wybrać inny kolor, który sympatycznie ożywi wnętrze barwnym akcentem.

 

5. Szklane półki z oświetleniem w kuchni – na zioła lub przyprawy

Pojemniki na przyprawy i pachnące zioła znajdują się obecnie w wielu kuchniach. Dobrze, by znajdowały się w odpowiednim miejscu – przede wszystkim tam, gdzie jest wygodnie po nie sięgnąć. Półki podświetlane są wykonywane w potrzebnym wymiarze, więc idealnie dopasują się do każdego wolnego miejsca przy blacie kuchennym albo między szafkami kuchennymi. W tym przypadku polecamy półki z białym podświetleniem, chyba, że mamy fantazję i zależy nam na barwnym dodatku – w tym przypadku wybierzmy inną barwę światła spośród dostępnych.

 

InfoTo zapewne nie wszystkie miejsca, w których można zastosować półki z podświetleniem. Podziel się z nami w komentarzu swoją propozycją zastosowania półek LED.