Profil LED jest istotnym elementem, z którego warto korzystać decydując się na zastosowanie taśm LED. Zabezpiecza taśmy ledowe przed uszkodzeniami mechanicznymi, zwiększa ich trwałość, poprawia żywotność, a dzięki mlecznej osłonce również delikatnie rozprasza oświetlenie. Profile występują w odcinkach 1 m i 2 m.Jednak można je docinać na dowolny wymiar. Jest wiele modeli profili LED. Np. profile aluminiowe uniwersalne, wodoodporne, do szkła czy też zewnętrzne. Są także profile elastyczne typu flex. Poniższy wpis ma na celu pokazanie Ci, jak prawidłowo przeprowadzić montaż profilu LED.

instrukcja montażu profilu i taśmy LED - poradnik - napis na tle ścieny, do której przykręcany jest profil LED przy pomocy wiertarki i wkrętów

 

Montaż profilu LED w kilku krokach

Gdy przeprowadzasz montaż profilu LED wraz z taśmą LED, najpierw należy przymocować sam profil.

Można to zrobić poprzez jego przywiercenie wkrętami. Alternatywą dla tego sposobu montażu jest przyklejenie profilu na taśmę dwustronną. Ta druga opcja jest możliwa, jeśli oczywiście warunki będą sprzyjały, czyli np. w danym miejscu nie występuje wilgoć.

montaż osłonki w profilu LED

Po zamontowaniu profilu np. wkrętami, wklejamy w środek profilu taśmę LED, wsuwamy lub wciskamy osłonkę w zależności od wybranego modelu profilu aluminiowego, a na końcu wsadzamy zaślepki na końce. W przypadku profilu zewnętrznych np. SO-H do montażu profilu używa się także silikonu.

montaż zaślepek w profilu LED

Jak widzisz, montaż jest naprawdę bardzo prosty. Wymaga jedynie posiadania wiertarki (lub sąsiada, który chętnie pożyczy nam wiertarkę : ) ), wkrętów (bo z reguły nie występują w zestawie z profilem) i odrobiny zdolności manualnych.

Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak zamontować taśmę LED, sprawdź nasz wpis o montażu taśmy LED.

Zobacz film z montażu profilu LED