Urządzając kuchnię chcesz, żeby była ona jak najbardziej praktyczna i funkcjonalna. Aby miała dużo szafek, szuflad i półek – by móc pomieścić jak najwięcej przyborów kuchennych i artykułów spożywczych. Musi też zmieścić się kuchenka, lodówka i inne urządzenia AGD. Stół wraz z krzesłami to również obowiązkowa pozycja w każdej kuchni. Jednocześnie, przy zachowaniu tych wszystkich punktów, musi być ona bezpieczna i łatwa w utrzymaniu czystości. Dobre oświetlenie również jest bardzo ważne. Obecnie, w przeciwieństwie do chociażby lat 90., główne źródło światła na suficie nie wystarczy. Coraz częściej stosuje się oświetlenie punktowe pod szafkami. Alternatywą są szklane podświetlane wieńce LED. Czym właściwie są?

Jak podświetlić blat wieńcami LED? Poradnik - Napis na tle nowoczesnej kuchni, w której zainstalowane są wieńce LED oświetlające blat roboczy

 

Wieniec LED podświetli blat kuchenny i szafkę wewnątrz

Wieniec jest rodzajem panelu świetlnego, wykonanego ze szkła, wewnątrz którego umieszczone są taśmy LED. Szkło i odpowiednie ułożenie taśm sprawiają, że światło bardzo dobrze się rozprasza i tworzy jednolitą łunę świetlną, która bardzo dobrze doświetla blat kuchenny.

 

Firma SOLED produkuje dwa modele wieńców.

InfoModel DOWN montuje się pod dnem szafki kuchennej, a światło pada tylko w dół na blat.

Model UP-DOWN montowany jest wewnątrz szafki i tworzy jej dno. Podwójna tafla szkła sprawia, że wieniec świeci obustronnie – zarówno w dół na blat, jak i w górę do wewnątrz szafki. 

 

Szklany wieniec na wymiar Twojej kuchni z wybraną barwą światła

Wymiary wieńca, jak i kolor jego świecenia są do wyboru, dzięki czemu idealnie dopasujesz go do swojej kuchni i mebli. Odnośnie barwy świecenia jest to bardzo indywidualna kwestia. Nie ma reguły mówiącej o tym, że np. kolor biały zimny stosujemy w kuchniach w stylu skandynawskim, a biały ciepły w drewnianej kuchni w kolorze wenge bądź sosna. Przykładem może być czarna kuchnia z wieńcem LED białym ciepłym. Dodatkowo w wieńcu możemy umieścić włącznik dotykowy, który znacznie ułatwia jego użytkowanie.

szklany wieniec kuchenny led z kolorem białym ciepłym oraz zimnym

 

Grafika za szkłem na ścianie nad blatem

Trendem, który rośnie na sile, jest umieszczanie grafiki za szkłem na ścianie między szafkami a blatem kuchennym. Wzorów grafiki jest do wyboru bardzo dużo, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to ciekawy i oryginalny akcent w kuchni, który z pewnością ją ożywi.

Podświetlenie jej jest wręcz niezbędne, aby także wieczorami rzucała się ona w oczy i pięknie zdobiła kuchnię. Zastosowanie w jej sąsiedztwie szklanych wieńców LED sprawi, że grafika zostanie oświetlona równomiernie i jednolicie, a nie tylko punktowo, jak to bywa w przypadku zastosowania żarówek.

szklany wieniec kuchenny led podświetlający blat roboczy

 

Wieniec kuchenny skutecznie i jednolicie podświetli cały blat roboczy

Należy pamiętać, że podświetlane wieńce mają funkcję nie tylko dekoracyjną i ozdobną, ale przede wszystkim praktyczną – bardzo dobrze oświetlają blat roboczy, dzięki czemu można nie włączać głównego źródła światła na suficie. Światło, które dają wieńce, w zupełności wystarczy, aby przygotowywać przy nim posiłki oraz kroić chleb czy warzywa.

szklany wieniec kuchenny w czarnej kuchni

 

Zamów szklany wieniec kuchenny na wymiar Twoich mebli

Wieńce produkujemy na wymiar – wykonamy dokładnie taki, jakiego potrzebujesz. Aby zamówić wieniec na wymiar, wypełnij nasz konfigurator – na jego podstawie wyślemy Ci niezobowiązującą wycenę, która – jeśli się zdecydujesz – posłuży później do złożenia zamówienia.

Skonfiguruj oświetlenie do swojej kuchni
Dla wszystkich, którzy dotarli do końca artykułu, mamy małą niespodziankę. Wypełniając konfigurator wpisz w Uwagach kod: BLOG, a otrzymasz darmową wysyłkę swoich wieńców.
Skonfiguruj