Dziś mało kto nie ma w łazience lustra. Jest ono tak samo ważnym wyposażeniem jak umywalka, nad którą prawie zawsze jest wieszane lustro. To w nim przeglądamy się tuż po przebudzeniu, przy nim szykujemy się do wyjścia do pracy i to ono żegna nas przy myciu zębów tuż przed snem. Czym kierować się wybierając lustro do łazienki, na co zwrócić uwagę? Aby odpowiedzieć sobie na powyższe pytanie, musimy zadać kolejne – jaką funkcję lustro ma w tej łazience spełniać?

Jak wybrać lustro do łazienki? Poradnik. Napis na tle zdjęcia lustra podświetlanego LED SOLED, przed którym stoi kobieta i maluje rzęsy

 

Nie tylko lustro, ale i oświetlenie

Rzadko kiedy (szczególnie w mieszkaniu w bloku) jest w łazience okno, a to oznacza brak światła dziennego. Chcąc wykonać równomierny i delikatny makijaż w przypadku kobiet czy dokładnie się ogolić w przypadku mężczyzn, potrzebujemy odpowiedniego i dobrego oświetlenia twarzy. Tu główne źródło światła na suficie będzie niewystarczające, ponieważ świeci od góry i powoduje cień na naszej twarzy. Konieczne jest dodatkowe oświetlenie, które skierowane będzie na wprost nas. Jakie najlepiej wybrać? Owszem, może to być ścienny kinkiet umieszczony tuż nad lustrem lub obok niego, ale czy spełni on swoją rolę? Czy oświetli nam równomiernie twarz, czy nie będzie nas raził w oczy?

lustro podświetlane LED w łazience, przed którym stoi kobieta i patrzy na Ciebie

Zamiast się nad tym zastanawiać, lepiej kupić 2 w 1, czyli lustro podświetlane, które posiada na swojej powierzchni jednolicie i subtelnie świecący wzór. Odpowiednio wykonane lustro podświetlane spełni swoje funkcje. Co w tym wypadku znaczy odpowiednio wykonane?

WażneOświetlenie LED użyte w lustrze powinno być tak umieszczone wewnątrz lustra, aby nie oślepiać nas, tworzyć ładny, jednolity efekt łuny świetlnej zamiast ukazywać świecące na wprost diody.

I przede wszystkim powinno być dobrze zabezpieczone i uszczelnione, aby do wnętrza lustra nie dostawała się woda (np. skraplająca się para wodna)

 

Odpowiednia barwa oświetlenia lustra do łazienki

Druga bardzo istotna sprawa to kolor światła umieszczony w lustrze. Najlepiej, aby oświetlenie LED w lustrze dawało światło jak najbardziej zbliżone do światła słonecznego (potocznie zwane barwą neutralną), aby nie przekłamywać kolorów. Możemy jednak zdecydować się także na inny kolor podświetlenia lustra: biały ciepły lub zimny.

lustro LED, przed którym stoi kobieta w różowym ręczniku i próbuje odkręcić kran

 

Bezpieczeństwo i trwałość lustra to podstawa

Czym kierować się wybierając lustro do łazienki? Bezpieczeństwem. Lustro ma Ci służyć wiele lat, dlatego przy jego wyborze, a później zakupie, zwróć uwagę nie tylko na efekt wizualny. Ale i na sposób wykonania lustra pod kątem instalacji elektrycznej, ponieważ będzie to miało bardzo ważny wpływ na bezpieczeństwo korzystania i trwałość lustra.

WażneŁazienka to pomieszczenie o wysokiej wilgotności, dlatego wybierając lustro z podświetleniem trzeba zwrócić szczególną uwagę na tył lustra i zabezpieczenie wszystkich elementów za taflą szkła.
Fachowo i solidnie wykonane lustro da nam gwarancję bezpieczeństwa i trwałości jego używania.

 

Zabezpieczona elektryka

Pozostając przy kwestii bezpieczeństwa – pamiętajmy o dzieciach, które codziennie będą myły przy lustrze zęby czy ręce. Wnętrze lustra LED do łazienki powinno być tak zabezpieczone, aby dzieci w żaden sposób nie mogły się do niego dostać, zajrzeć tam czy czegokolwiek w nim dotknąć. To elektryka, która powinna być chroniona przed dziećmi.

 

 Czy lustro spełnia normy i jest certyfikowane?

Warto zwrócić także uwagę, czy lustro posiada certyfikat CE. Jeśli tak, oznacza to, że lustro zostało przebadane w laboratorium (powinno być) i że spełnia odpowiednie europejskie normy. Dodatkowo zapytajmy o gwarancję. Wiadomo, że im dłuższa, tym lepiej to świadczy o producencie, bo jest on pewny swojego produktu.

 

A może modny napis na lustrze?

Na koniec coś zupełnie nowego, ale jednocześnie bardzo modnego. W ostatnich miesiącach coraz bardziej popularne staje się umieszczanie różnych napisów i sentencji w domu: czy to na ścianie w przedpokoju, czy nad łóżkiem w sypialni, czy w kuchni. Czy nie fajnie byłoby mieć taki podświetlany napis w lustrze? Podążamy za trendami i wprowadzamy to do naszej oferty.

Skonfiguruj lustro do łazienki
Wybierz wymiary, wzór i barwę podświetlenia, zwizualizuj swoje lustro do łazienki i uzyskaj wycenę
Skonfiguruj

Umieść na lustrze motto/cytat, który tuż po przebudzeniu i spojrzeniu w lustro da Ci siłę na cały dzień i zmotywuje do działania, który z samego rana wprowadzi Cię w dobry humor, i który sprawi, że na Twojej twarzy pojawi się uśmiech.

 

Czym kierować się wybierając lustro do łazienki?

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu nadal masz jakieś pytania i wątpliwości i chciałbyś je rozwiać – pisz śmiało – kto pyta nie błądzi. : )