Gwieździste niebo montuje się na różnych powierzchniach. Każde rozwiązanie ma swoje korzyści. Specjalnie dla Ciebie porównaliśmy 3 sposoby montowania: gwieździste niebo na suficie napinanym, gips-kartonie lub kasetonie. Byś wybrał ten, który najbardziej odpowiada Tobie i miejscu, w którym chcesz je zastosować.

gwiezdne niebo - 3 rozwiązania - poradnik - napis na tle gwieździstego nieba zamontowanego na suficie w domu w Białymstoku

 

Gwieździste niebo na suficie z karton-gipsu

To najbardziej popularny sposób montażu gwieździstego nieba, który często bywa najtańszym rozwiązaniem. Jeśli oczywiście trafimy na rzetelną ekipę remontową, solidne materiały i zapomnimy o kosztach malowania sufitu co kilka lat, które są przecież koniecznością.

Gwiezdne niebo wykonuje się wówczas na płycie z karton-gipsu przed jej zamontowaniem na suficie. Do stworzenia efektu nieba na suficie podwieszanym potrzebujesz:

  • wiązki światłowodów z generatorem światła LED,
  • ekipy montażowej, która wykona dla Ciebie sufit oraz zamontuje na nim wcześniej zakupioną wiązkę gwiezdnego nieba.

Podświetlenie LED łóżka w nowoczesnej sypialni, na wizualizacji widoczne łóżko stojące na podświetlonym podeście, za nim wnęka podświetlona, a nad łóżkiem gwiezdne niebo na suficie

Oczywiście, wcześniej musisz przygotować swoje mieszkanie do remontu i mieć na uwadze to, że potrwa on przez kilka dni. A potem będziesz musiał solidnie po nim posprzątać.

 

Z pewnością sporo zaoszczędzisz, jeśli samodzielnie przeprowadzisz montaż takiego sufitu i montaż zamówionego zestawu gwiezdnego nieba według dołączonej instrukcji.

InfoPamiętaj, że nie każda ekipa potrafi – albo chce – podjąć się tworzenia efektu nieba na Twoim suficie. Jest to praca prosta, lecz potrafi być bardzo czasochłonna, więc wymaga cierpliwości.

 

Gwiezdne niebo w formie kasetonu – panelu z gwiazdami

Jeśli nie masz ochoty na zbędny remont, a Twój sufit został już wykończony, to najszybszym i najczystszym pomysłem będzie skorzystanie z gotowego rozwiązania.

InfoJest nim kaseton światłowodowy, czyli specjalny panel z gwiazdami, który w szybki sposób zamocujesz w dowolnym pomieszczeniu swojego domu. I w każdej chwili będziesz mógł go zdjąć z sufitu i zawiesić w innym miejscu.

To tak proste jak zdjęcie obrazu czy półki ze ściany.

gwiezdne niebo na kasetonie zawieszonym na suficie w pokoju

Ponadto, kaseton z gwiazdami jest już zmontowany, dlatego ani Ty, ani ekipa montażowa nie będziecie musieli samodzielnie wiercić otworów na światłowody i bawić się w przygotowanie ładnej konstelacji gwiazd. Tym zajmuje się producent kasetonu dostarczając Ci gotowy produkt.

 

Kasetonu z gwiazdami nie musisz malować, ponieważ przed zamówieniem wybierasz kolor dibondu, z którego jest wykonany panel oraz rodzaj jego powierzchni (matowy lub w połysku).

Jedyną wadą kasetonu światłowodowego są ograniczenia gabarytowe, ponieważ tego typu kaseton naszej produkcji wykonujemy w maksymalnym wymiarze 295 x 145 cm.

 

Gwieździste niebo na suficie napinanym

Modne sufity napinane mają nieograniczone możliwości podświetleń. Na nich również możesz zamontować gwieździste niebo. Szczególnie efektownie prezentuje się na lustrzanej powierzchni sprawiając wrażenie oddalonego i niezwykle realnego nocnego nieba.

wizualizacja salonu widziana z perspektywy podłogi od strony kanapy, na środku stolik, na górze sufit napinany z gwiezdnym niebem, po prawej na ścianie telewizor włączony z krajobrazem, telewizor jest podświetlony taśmą LED

Jest to rozwiązanie wygodne dla osób, które:

  • cenią swój czas,
  • nie przepadają za remontowym bałaganem,
  • chcą, by wszystko było zrobione sprawnie, szybko i bez ich ingerencji.

Montaż takiego sufitu napinanego potrwa tylko kilka godzin, więc może zdarzyć się tak, że wychodząc rano z pracy i wracając po południu zastaniesz już odmienione – i co najważniejsze: czyste mieszkanie.

 

Porównanie montażu gwiezdnego nieba na różnych powierzchniach

Porównanie Gwiezdne na gips-kartonie Gwiezdne niebo na kasetonie Gwiezdne niebo na suficie napinanym
Czas realizacji 3-7 dni 7-10 dni 5-14 dni
Zachowanie czystości Nie. Musisz wcześniej przygotować mieszkanie do remontu i liczyć się z bałaganem powstałym podczas montażu Tak. Wystarczy wywiercenie kilku otworów potrzebnych do zamontowania kasetonu za pomocą dołączonych elementów Tak. Całość montażu przebiega w wyjątkowo czystych warunkach bez kurzu i brudu
Orientacyjny koszt całkowity 1m2 80-200 zł za sam sufit z montażem+ 170-300 zł za gwieździste niebo+ koszty odmalowywania co parę lat 1620 zł za gotowy kaseton do samodzielnego szybkiego montażu 160 zł – przy montażu poniżej 10m2180 zł – przy montażu powyżej 10m2+ 170-300 zł za gwieździste niebo + 2zł za punkt montażu gwiezdnego nieba
Potencjalne problemy Problem ze znalezieniem ekipy potrafiącej/chcącej montować gwieździste niebo na suficie – problem z czystością remontu – konieczność odmalowywania sufitu co parę lat i docinania światłowodów Problem z transportem kasetonu rozwiązujemy dowożąc kaseton własnym – firmowym autem Brak problemów
Możliwość łatwego montażu/demontażu Najczęściej nie ma takiej możliwości Tak. Kaseton można łatwo odmontować i przenieść w inne miejsce na suficie – do innego pomieszczenia Tak. Napinany sufit można odmontować i zmienić na inny kolor
Wpływ na rozmieszczenie gwiazd wg własnej wizji Tak. Jeśli samodzielnie ułożysz konstelację gwiazd – wywiercisz otwory w w dowolnym miejscu sufitu.Nie. Jeśli montaż sufitu i gwiezdnego przeprowadza Twoja ekipa Tak. Konstelacja gwiazd będzie ułożona przez naszych pracowników Tak. Konstelacja gwiazd zostanie ułożona przez naszych pracowników podczas montażu sufitu napinanego według Twoich ewentualnych uwag

 

Gdzie można kupić gwieździste niebo?

Jeśli jesteś zainteresowany którymkolwiek z rozwiązań, napisz na e-mail: soled@soled.pl, a stworzymy dla Ciebie: