Odpowiednio dobrane oświetlenie domu jest niezwykle istotne. Przede wszystkim powinno być praktyczne i dobrze oświetlać całe pomieszczenie, aby można było z niego w pełni i komfortowo korzystać. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że rodzaj czy barwa oświetlenia może wpływać także na nasz nastrój i samopoczucie. Dlatego warto zastanowić się nad odpowiednim jego wyborem.

  1. Oświetlenie sypialni

Oświetlenie sypialni powinno być przede wszystkim nastrojowe, pozwalające się wyciszyć i zrelaksować przed snem. Oprócz głównego źródła światła, warto pomyśleć nad zastosowaniem dekoracyjnej łuny świetlnej wokół sufitu lub za łóżkiem. Można ją stworzyć przy pomocy taśmy LED. W sypialni najlepiej sprawdzi się ciepła barwa świecenia taśmy, która ma właściwości relaksacyjne i odprężające. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie w suficie światłowodów świecących końcem, które stworzą imitację rozgwieżdżonego nocą nieba. Efekt gwiezdnego nieba można także uzyskać za pomocą gotowego kasetonu światłowodowego. Wszystkie te rozwiązania świetnie sprawdzą się także w pokoju dziecka.

Skonfiguruj gwiezdne niebo na wymiar Twojego sufitu

Skonfiguruj

Z kolei w szafie bądź garderobie praktycznym rozwiązaniem jest podświetlany drążek LED, który dzięki czujnikowi ruchu automatycznie włączy oświetlenie wewnątrz szafy.

  1. Oświetlenie kuchni

Równie ważne jak główne oświetlenie w kuchni, jest często pomijane oświetlenie blatu kuchennego, na którym przygotowujemy posiłki. Powinno być to przede wszystkim oświetlenie użytkowe, dające dużo światła. Oświetlenie podszafkowe można wykonać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zastosowanie taśmy LED umieszczonej w profilu aluminiowym, który mocujemy u dołu szafek. Drugim rozwiązaniem są szklane podświetlane wieńce kuchenne, które mogą być jednocześnie dnem szafki.

Szklane, podświetlane wieńce kuchenne na wymiar Twoich szafek kuchennych

Skonfiguruj
Oświetlenie podszafkowe dopasowane do Twojej kuchni

Skonfiguruj
  1. Oświetlenie łazienki

Łazienka to miejsce, w którym wykonujemy codzienną poranną i wieczorną toaletę. Panie robią makijaż i układają włosy, a Panowie golą się. Lustro to nieodłączny element każdej łazienki, wokół którego powinno być odpowiednie oświetlenie. Może warto połączyć jedno z drugim i zdecydować się na lustro z podświetleniem LED? Najczęściej wybierane jest lustro z podświetlanymi wzorami, jednak coraz chętniej decydujemy się na lustro z żarówkami LED. Głównie kojarzy się ono z salonami wizażu i kosmetycznymi, jednak w łazience sprawdzi się równie dobrze.

Stwórz swoje wymarzone lustro z podświetlanymi wzorami LED

Skonfiguruj
Dopasuj lustro z żarówkami do Twojej łazienki

Skonfiguruj
  1. Oświetlenie salonu

Salon to miejsce, w którym rodzina spędza dużo czasu – na rozmowach, wypoczynku czy wspólnym oglądaniu telewizji. Jest to także miejsce, w którym przyjmujemy gości. Sufit można podświetlić przy pomocy taśmy LED wspomnianej już przy okazji sypialni. W salonie możemy nieco bardziej zaszaleć z kolorami i zdecydować się na taśmę RGBW, która oprócz wielu kolorów i różnych programów jej zmian, pozwala nam także na uzyskanie stonowanej barwy ciepłej bądź zimnej.

Podaj wymiaru sufitu, a my wykonany zestaw oświetlenia LED idealnie do niego dopasowany

Skonfiguruj

Dość innowacyjnym rozwiązaniem jest stworzenie podświetlanej łuny świetlnej wokół telewizora.

Zestawy oświetlenia telewizora znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

  1. Oświetlenie schodów

Aby zwiększyć bezpieczeństwo korzystania ze schodów, oprócz głównego oświetlenia klatki schodowej, powinniśmy także zastanowić się nad oświetleniem każdego stopnia. Oświetlenie schodowe można wykonać przy pomocy taśmy LED umieszczonej w profilu aluminiowym przymocowanym do schodów. Większy komfort podczas poruszania się po schodach umożliwi zastosowanie sterownika z czujkami ruchu, dzięki którym oświetlenie zapali na schodach zapali się automatycznie w momencie wchodzenia lub schodzenia.

Skonfiguruj zestaw oświetlenia na wymiar Twoich schodów

Skonfiguruj