Kolejny artykuł z cyklu ulubionych kosmetyków wizażystek – tym razem TOP 5 palet do makijażu, które są godne polecenia.

Top 5 palet do makijażu

W makijażu ślubnym, wieczorowym czy fotograficznym najbardziej pracochłonny jest makijaż oka. Musi być nieskazitelny, ma na celu wydobyć kolor tęczówki, podkreślić urodę i nadać charakter. Dlatego zawsze zaczynam od niego, on definiuje kolor ust, moc konturowania i ilość błysku. Zapraszam na krótkie podsumowanie palet, bez których nie wyobrażam sobie swojej pracy.

1. Makeup Geek In the nude to paleta, bez której makijaż ślubny u mnie nie istnieje. Jest bardzo uniwersalna, bo będziemy w stanie wykonać nią zwykły makijaż dzienny, jak i pięknie połyskujące makijaże ślubne. Składa się z 9 prasowanych cieni. Dwa z nich mają niezwykle kremową formułę i należą do moich ulubieńców. Dodatkowym atutem jest fakt, że cienie Makeup Geek są wolne od parabenów, talku i nie są testowane na zwierzętach. Jest trudno dostępna, bo firma nie weszła jeszcze na polski rynek – osobiście czekam na to niecierpliwie. Cena również może być nieprzychylna dla naszego portfela, ale z pewnością zakupiłabym ją jeszcze raz.

Dostępna w drogerii internetowej Houseofbeauty. Cena palety to ok. 280 zł.

Źródło zdjęcia: https://www.makeupgeek.com/products/in-the-nude-9-color-eyeshadow-palette

 

2. Affect Naturally matt to paleta stworzona przez wspaniałą wizażystkę Karolinę Matraszek i już sam ten fakt spowodował, że musiała być świetna. Karolina wiedziała, czego potrzeba na rynku i stworzyła paletę, którą można wykonać cały makijaż oka. To mój drugi nr jeden. Składa się z dziesięciu matowych cieni. Dodatkowo producent informuje nas, że cienie te zawierają w składzie masę perłową, która ma chronić naszą skórę przed przedwczesnym starzeniem. Każdy makijaż zaczynam właśnie od niej. Można cudownie zbudować nią załamanie i przyciemnić kącik. MUST HAVE każdego wizażysty.

Ma przystępną cenę i dostępna jest w drogeriach internetowych, między innymi Minti Shop. Cena palety ok. 90 zł.

Źródło zdjęcia: https://mintishop.pl/product-pol-19746-Affect-Paleta-prasowanych-cieni-Naturally-Matt.html

 

3. Anastasia Beverly Hills Subculture to była miłość od pierwszego wejrzenia. Składa się z 14 cieni, a każdy z nich jest wyjątkowy na swój sposób. To paleta, która budziła mnóstwo kontrowersji, dla jednych to był prawdziwy hit, dla innych zdecydowany „niewypał”. To paleta, z którą trzeba nauczyć się pracować. Jest bardzo mocno napigmentowana, co wiąże się z tym, że bardzo mocno pyli, osypuje się. Ale czego się nie robi dla Anastasi. Po prostu zaczynam makijaż od oka i taki kompromis wybacza jej wszystko, no może poza ceną. Niedostępna stacjonarnie w Polsce.

Można ją jednak zakupić w drogeriach internetowych, takich jak Glowstore czy Looktop. Cena palety to ok. 270 zł.

Źródło zdjęcia: http://www.anastasiabeverlyhills.com/subculture-palette/ABH01-18172.html

 

4. Make Up Atelier Paris
Współzałożycielką tej marki jest ceniona i znana na całym świecie wizażystka i charakteryzatorka Helene Quille. Paletki 5 cieni, wybór jest niezwykle szeroki jeśli chodzi o kolorystykę, ja natomiast mam swoje niezawodne trzy, które są moją dobrą, pewną bazą. Do tego bananowy cień, bez którego nie wyobrażam sobie pracy. Stosunkowo drogie, bo paleta to koszt ok. 130 zł, co w przeliczeniu na cień daje już konkretną kwotę, ale pigmentacja i ich trwałość sprawiają, że uważam je za niezbędne.

Dostępna w drogerii internetowej Minti Shop.

Źródło zdjęcia: https://mintishop.pl/product-pol-21286-Make-up-Atelier-Paris-Paleta-5-cieni-do-powiek-T15-Perlowe-10g.html

 

5. Juvia’s Place (The Masquerade Mini By Juvia’s) to już palety uzupełniające, ze wspaniałymi, kolorowymi cieniami, z niezwykłą pigmentacją, cudownym blaskiem. Zmienią każdy makijaż w coś niesamowitego. Oryginalne kolory i wyjątkowa formuła cieni sprawiają, że praca z nimi to czystą przyjemność. Kolejna firma, niedostępna stacjonarnie w Polsce.

Można ją jednak zakupić w drogeriach internetowych, takich jak Glowstore czy Looktop. Cena takiej palety to ok. 140 zł.

Źródło zdjęcia: https://www.juviasplace.com/products/masquerade-palette

 

Ważne Jeśli chcesz podzielić się z nami i naszymi czytelnikami swoimi topowymi kosmetykami i przygotować artykuł na ten blog, napisz do nas na: wspolpraca@soled.pl

 

Info

Autorka wpisu:

Katarzyna Cynkier

Z wykształcenia jestem ekonomistą, ukończyłam Uniwersytet Łódzki na wydziale zarządzania. Pozornie niepowiązany kierunek studiów, pozwolił mi jednak na doskonałe planowanie swojej pracy. W tym roku ukończyłam kurs w Akademii Wizażu Pro Make Up Academy w Warszawie, którą polecam każdemu. Przez trzy tygodnie nauki, teoretycznej i praktycznej upewniłam się, że wizaż, obecny w moim życiu od wielu lat, jest dziedziną, w której pragnę się dalej rozwijać.

To moja pasja, wszystko co robię staram się wykonywać najlepiej jak potrafię. Najważniejszym w makijażu jest to, by wydobyć naturalne piękno i podkreślić kobiecość. Wizaż to też dziedzina, w której można się nieustannie rozwijać, a to napędza mnie jeszcze bardziej. Uwielbiam śledzić nowości kosmetyczne, ćwiczyć różne techniki i stawać się coraz lepszą wersją siebie.

Moje strony i kontakt: Facebook | Instagram