Makijaż szkolny kojarzy nam się z delikatnością i subtelnością. W szkole chcemy wyglądać bardzo dobrze, makijaż powinien wyglądać naturalnie i być dostosowany do urody dziewczyny. W mojej propozycji makijażu szkolnego – school elegance – postawiłam na lekko podkreślone oko z elementem błękitu dodającego mu lekkości i świeżości. Na usta nałożyłam pomadkę. Alternatywnie można użyć błyszczyk.

tutorial makijaż school elegance - napis na tle efektu przed i po, widoczna twarz modelki bez i z makijażem

 

Makijaż szkolny – school elegance – krok po kroku

makijaż szkolny school elegance krok po kroku

Krok 1 Krok 2
makijaż szkolny school elegance krok 1 makijaż szkolny school elegance krok 2
Na twarz nałożyłam nawilżającą bazę Oil Free z Make Up Atelier Paris. Pod oczy nałożyłam korektor Kryolan. Na powiekę górną nałożyłam bazę z firmy MAC i biały cień AP-06 z palety AFFECT PROVOCATION. Do zaznaczenia załamania powieki użyłam trzeciego cienia z palety T01 Make Up Atelier Paris. Górną powiekę pomalowałam cieniami z palety T04 oraz T26 Make Up Atelier Paris odpowiednio rozcierając cienie.
Krok 3 Krok 4
makijaż szkolny school elegance krok 1 makijaż szkolny school elegance krok 2
Górną powiekę i zewnętrzny kącik dolnej powieki wzmocniłam rysując czarną kreskę żelowym elinerem z firmy Make Up Forever. W celu wypełnienia przestrzeni między rzęsami użyłam czarnego cienia z firmy Kryolan. Dolną powiekę pomalowałam tymi samymi cieniami jak górną. Środkową część wzmocniłam błękitnym sparklem Sky Blue z Make Up Atelier Paris. Wewnętrzny kącik rozświetliłam jasnym cieniem Glamour Sparks Kryolan. Rzęsy górne i dolne wytuszowałam czarną mascarą Volume z firmy AFFECT. Na twarz nałożyłam podkład Make Up Atelier Paris FLW 3Y i puder sypki transparentny PLMD DORE MAP w celu utrwalenia podkładu.
Krok 5 Krok 6
makijaż szkolny school elegance krok 1 makijaż szkolny school elegance krok 2
Brwi podkreśliłam brązowym cieniem Kryolan. W celu uzyskania głębi spojrzenia i roztarcia cieni w załamaniu użyłam cień Naked z paletki NAKED Urban Decy. Na łuk brwiowy użyłam jasny cień z palety T01 Make Up Atelier Paris. Do zaznaczenia konturu i korekty noska użyłam bronzera Bahama Mama z firmy the Balm. Na policzki nałożyłam róż Blushing Hearts. Szczyty kości policzkowych podkreśliłam rozświetlaczem Mary-Lou Manizer z firmy the Balm.
Krok 7  Makijaż + stylizacja
makijaż szkolny school elegance krok 1
Usta pomalowałam szminką Classic z firmy AFFECT. Modelka z kokardą w zaprezentowanym makijażu szkolnym.

 

Makijaż do szkoły – school elegance – efekt końcowy

makijaż szkolny school elegance przed i po

 

Sesja zdjęciowa z makijażem school elegance

Modelka: Laura Garbowicz
Fotograf: Marcin Łaskarzewski
www.facebook.com/Marcin Łaskarzewski Fotografia
Makijaż & Stylizacja: Marta Sztenhauzer-Myszczyszyn
www.facebook.com/MSM Make Up Artist
Fryzjer: Agnieszka Talaga
www.facebook.com/Salon Fryzjerski Agnieszka Talaga
Kokarda: Józefa Zimna
Broszka: House of April
www.houseofapril.com

 

Info

Make Up Expertka i autorka wpisu:

Marta Sztenhauzer-Myszczyszyn

Założycielka MSM Make Up Artist. Vice Mistrzyni Polski w IX edycji Mistrzostw Polski Wizażystów na jesień-zima 2016/2017. Mistrzyni Polski Wizażystów na sezon jesień-zima 2016/2017 w kat. Makijaż dzienny do pracy. Ambasador i makijażystka marki Make Up Atelier Paris, makijażystka marki AFFECT. Absolwentka Wyższej Szkoły Zawodowej Pielęgnacji Zdrowia i Urody im. Anieli Goc w Poznaniu z tytułem licencjata kosmetologa; absolwentka Szkoły Wizażu, Makijażu i Stylizacji Anity Folaron z tytułem Wizażysty- Stylisty; absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu- kierunek: Promocja Zdrowia i Socjoterapia oraz wielu kursów dokształcających, między innymi pod okiem Mistrzyni Svetlany Viznuk. Praca przy wielu sesjach zdjęciowych, teledyskach oraz reklamie Nowa Twarz Opery na Zamku w Szczecinie.

Moje strony: Facebook