Gwiezdne niebo najczęściej kojarzy się z piękną, bezchmurną, letnią nocą, gdy granatowe niebo jest pełne świecących punktów. W XXI wieku można taki widok zatrzymać dla siebie i przenieść… do własnego mieszkania. Istnieje bowiem na rynku produkt o potocznej nazwie gwieździste niebo.

co to jest gwieździste niebo

 

Czym jest gwieździste niebo na suficie?

Są to światłowody ze źródłem światła. Światłowody, same w sobie, nie świecą. Przypominają wyglądem żyłkę wędkarską. Są elastycznym, giętkim tworzywem. Jednak po podłączeniu ich krańców do źródła światła, światłowody zaczynają świecić. Wyróżnia się światłowody świecące bokiem i końcem. Aby uzyskać gwiezdne niebo stosuje się te, które świecą końcem, bowiem potrzebujemy tylko rozświetlonych punkcików na naszym przyszłym, „domowym niebie”.

 

Jakie gwiazdy można uzyskać?

Gwiazdy, jakie uzyskasz zależą od średnicy światłowodów, a także źródła światła. Mianowicie, średnice najczęściej stosowane to takie od 0,75 mm do 1,5 mm. Występuje też światłowód 3 mm w czarnej otulinie, do którego dodatkowo można montować specjalne szklane kryształy, które szczególnie uatrakcyjniają efekt świecenia gwiazd. Tym samym, można uzyskać piękną konstelację gwiazd.

Natomiast źródła światła mogą świecić w jednym kolorze, np. tradycyjnym białym, ale też na wiele różnych kolorów – samoistnie lub poprzez sterowanie specjalnym pilotem. Prócz tego, występują generatory światła, które umożliwiają uzyskanie efektu migotania gwiazd lub spadającej komety.

Skonfiguruj własny gwiezdny sufit
Przejdź do konfiguratora i skonfiguruj zestaw gwiezdnego nieba na wymiar Twojego sufitu, z wybraną liczbą gwiazd i efektem świecenia.
Skonfiguruj

 

Gdzie można zamontować gwieździste niebo?

Gwiezdne niebo montuje się na sufitach podwieszanych, napinanych, z karton-gipsu, plexy, drewna. Czyli dosłownie na każdym suficie. Powierzchnia sufitu może być nieograniczona. Po prostu dobiera się wiązkę światłowodów do liczby m² sufitu oraz odpowiednią liczbę generatorów. Najczęściej jest to ok. 50 szt. światłowodów 0,75 mm na 1 m² sufitu. Do wiązki dostosowuje się generator o odpowiedniej mocy i szerokości mufy, do której wkłada się końce światłowodów.

Najpopularniejsze wnętrza, w których stosuje się gwieździste niebo to: salon, sypialnia (nad łóżkiem), łazienka (nad wanną), pokoik dziecięcy, restauracje, kluby, SPA, sauny.