Jak zostać profesjonalnym wizażystą? – to pytanie na pewno nasuwa się wszystkim nowicjuszom, którzy stawiają pierwsze kroki w zawodzie wizażysty. Każdy dobry wizażysta, który ma w swoim zasięgu już zdobyte sukcesy, zaczynał z kilkoma podstawowymi kosmetykami, zazwyczaj malując jedynie siebie. Dobre przysłowie mówi: „Apetyt rośnie w miarę jedzenia”. W tym przypadku rośnie on podwójnie i mamy chęć na więcej. Każdy pragnie wskoczyć na poziom Wizażysty Profesjonalnego. Tak zazwyczaj zaczyna się historia większości osób w zawodzie. Wraz z prężnym rozwojem makijażu cała ta sztuka nabiera coraz większego znaczenia, stając się niezbędnym elementem obecnego świata.

Jak zostać wizażystą?

 

Kim jest RudaMaluje?

Mam na imię Monika, lecz w świecie makijażu działam pod pseudonimem RudaMaluje. Jestem kosmetologiem i czeladnikiem w zawodzie wizażystka/stylistka. Cenię perfekcyjne i dopracowane brwi dążąc do tych naprawdę idealnych. Moje życie w stu procentach poświęcam pracy. Czytam, analizuję, przeglądam i pochłaniam wszystko co z makijażem związane. Uwielbiam swój zawód i otwarcie mówię, że spełniam zawodowe marzenia. Dziś jestem szczęśliwa, że mam w zasięgu ręki wiele do zdobycia i z tym celem idę przez świat.

Z mojej fachowej strony chcę przybliżyć wszystkim początkującym osobom, które zaczynają interesować się makijażem, najistotniejsze cechy dobrego wizażysty. Jak być nienagannym w swoim fachu oraz co powinien wiedzieć każdy specjalista, o tym dowiesz się dalej. Zapraszam do lektury.

 

Jak zostać profesjonalnym wizażystą?

Wbrew pozorom PROFESJONALNY MAKIJAŻ to nie tylko kosmetyki, pędzle i gama gadżetów, lecz ogromna wiedza. Wiedza zdobywana na szkoleniach, kursach, czy w życiu codziennym. To m.in. ona daje możliwość rozwoju i poznania coraz to nowych umiejętności. Człowiek uczy się całe życie. Ten zawód jest doskonałym na to przykładem. Ale oprócz technicznych umiejętności, ważne jest to, jaką osobą jesteśmy w środku.

Makijaż oka wykonany przez Ruda Maluje

 

Kim jest profesjonalny wizażysta?

Ze strony etyki zawodowej to osoba kreująca drugiego człowieka, dbająca o jego wygląd oraz o swój własny. Jest swoją żywą wizytówką, dba o estetykę i porządek w swojej pracy. Zna zasady pielęgnacji cer i ma podstawową wiedzę kosmetyczną. Wie o odpowiednich i solidnych kosmetykach kolorowych. Potrafi przeprowadzić analizę kolorystyczną. Zna wszelkie sekrety makijażu i stylizacji. Potrafi stworzyć odpowiedni makijaż dla każdego typu urody. Rozróżnia rodzaje światła i dopasowuje makijaż w każdych warunkach i okolicznościach. Wie o zmieniających się trendach i obecnych nowościach. Jest w stanie pracować manualnie, dając przy tym świetne rezultaty.

makeup oka wykonany przez Ruda Maluje

 

Cechy profesjonalisty

Dobry wizażysta to przede wszystkim człowiek pokorny, wiarygodny i pewny swoich umiejętności. Osoba, która kocha ludzi.

WażneJeśli jesteś niecierpliwy, nie potrafisz pracować pod wpływem czasu, presji oraz szybko wyprowadzasz się z równowagi, ten zawód nie jest dla Ciebie.

Moje doświadczenie mówi, że trud, samozaparcie i chęć dążenia do celu dały mi możliwość bycia tu gdzie jestem teraz. Jestem dumna, że udało mi się robić coś, w czym spełniam się w stu procentach. Wykonuję zawód, który uwielbiam, który daje mi możliwość uszczęśliwiania siebie, ale przede wszystkim uszczęśliwiania spotykanych osób. Osób naprawdę różnych i indywidualnych.

 

Niezbędne predyspozycje w zawodzie wizażysty

Wytrwałość i pełne zaangażowanie – to kluczowe wyznaczniki niezbędne w realizacji. Osoba wykonująca taki zawód musi umieć współpracować z innymi i dokładnie słuchać. Powinna być otwarta i dawać przykład kultury osobistej. Nie do przyjęcia jest naganne słownictwo i zachowanie, która nie sprzyja dobrej opinii. Wizażysta powinien radzić sobie w każdych sytuacjach, nie powinien tracić siły we własne możliwości ani w drugiego człowieka.

Ruda Maluje - makijaż

Jak zostać profesjonalnym wizażystą?

Makijaż to sztuka. Tę sztukę należy szlifować i poznawać. Obecnie początkujący Wizażysta ma w zasięgu ręki wiele możliwości podnoszenia kwalifikacji. Może przebierać, porównywać i wybrać szkołę według niego najlepszą. Najlepszym startem ku byciu dobrym w tym zawodzie jest poznanie podstawowej wiedzy kosmetycznej, która w świecie makijażu jest niezmiernie istotna. Z doświadczenia wiem, że ta wiedza bardzo mi się przydała. Dodatkowo ważnym aspektem jest wiedza o higienie osobistej i higienie pracy. Dopiero po tym warto iść do dobrej szkoły wizażu.

Ruda Maluje w makijażu

 

Jak wybrać dobrą szkołę wizażu?

Dobrą szkołę szczególnie powinna wyróżnia umiejętność przekazania wiedzy przez osoby szkolące. Każdy dobry kurs niesie ze sobą nowe kwalifikacje.

InfoSzczególnie decydujący wpływ powinna mieć opinia danej akademii, bądź osoby szkolącej. Należy przeanalizować czy rzeczywiście taka jednostka solidnie przygotuje przyszłych wizażystów do wykonywania fachu.

Warto czytać, sprawdzać i obserwować. Polecam portale poświęcone tej tematyce, filmy instruktażowe, książki i wszystkie inne źródła inspiracji.

WażneCo ważne! Jeden kurs nie czyni nikogo dyplomowanym wizażystą. Kurs ma za zadanie przygotować osobę do wykonywania zawodu. Warto o tym wiedzieć.

Zdobycie doświadczenia daje możliwość wejścia na większy szczebel zawodu. W tym przypadku intensywnie rozwijający się Wizażysta ma możliwość zostania MISTRZEM W ZAWODZIE.

 

Kilka porad dla przyszłych wizażystów

Jeśli jesteś dobrym w tym co robisz, sukces przyjdzie szybciej niż myślisz. Elastyczność zawodu daje możliwość pracy w wielu miejscach i dziedzinach, zaczynając od pracy ze zwykłymi klientkami po pracę przy prestiżowych pokazach, sesjach i produkcjach filmowych. To marzenie większości osób wykonujących ten zawód. Należy pamiętać, że sukces jest w zasięgu ręki. Jeśli dążysz i walczysz – zdobywasz kolejne szczyty. A tych szczytów jest naprawdę wiele.

Dowiedz się więcej

Ruda MalujeMake Up Expertka i autorka wpisu:

RudaMaluje – Monika Ewelina Cieślik

Moje strony: YouTubeInstagramFacebook