Przeprowadziliśmy kolejny wywiad w formie 10 pytań do. Tym razem porozmawialiśmy z lamakeupebella – jedną z najpopularniejszych polskich YouTuberek w tematyce wizażu i kosmetyków, a zarazem naszą klientką, która zdecydowała się na zakup lustra do wizażu z żarówkami LED.

 

10 pytań do lamakeupebella

Jak sama o sobie pisze:

Cytat
Na moim kanale maluję, vloguję, testuję i recenzuję. Wszystko z porządną dawką poczucia humoru i dystansu do siebie. Miłośniczka nowinek kosmetycznych, trendów makijażowych oraz podróży.

 

1. Jak to właściwie się stało, że zaczęłaś umieszczać swoje filmy na YouTube?Zaczynając swoją przygodę z tym portalem traktowałaś to bardziej jako zabawę/hobby czy od razu dążyłaś do tego, aby stało się to Twoim sposobem na życie?

Zawsze lubiłam eksperymenty kosmetyczne. Początkowo przenosiłam je na bloga, bo ciężko było opowiadać każdej koleżance z osobna o kolejnych odkryciach. Z czasem stwierdziłam, że nie jestem w stanie oddać wszystkiego na zdjęciach lub w tekście, więc przeniosłam się na Youtube (kanał: lamakeupebella), którego już wtedy byłam fanką – tylko z drugiej strony – widza. Moje zajęcie traktuję przede wszystkim jako genialną zabawę, która pozwoliła mi się rozwinąć na wielu polach.

lamakeupebella-wywiad-3

 

2. Pamiętasz swój pierwszy film na YouTube? O czym był i skąd wzięłaś na niego pomysł?

Pierwszy film nagrałam od razu po zakupie aparatu, który dawał mi możliwość nagrywania. Wszystko było przemyślane, na aparat ciężko pracowałam w czasie wakacji, mając w głowie pomysł publikowania swoich filmów na YT. Przygodę z kanałem zaczęłam od filmu, w którym recenzowałam paletę cieni. Dzisiaj, kiedy go oglądam, zwyczajnie się do siebie uśmiecham. W tle szumi wiatr i ciągle zmienia się światło, ale to dobrze pokazuje jak polepszyła się jakość nagrań.

 

3. Filmy umieszczasz bardzo często – nawet po kilka w tygodniu. Rozpisujesz sobie jakiś plan miesięczny na nie czy raczej wychodzą Ci one spontanicznie?

Rzadko zdarza się, że publikuję więcej niż raz w tygodniu. Wszystko na moim kanale to powstaje spontanicznie.

Zdjęcie vlogerki lamakeupebella z pędzlami do makijażu trzymanymi w dłoni

 

4. Obecnie jest mnóstwo dziewczyn umieszczających na YouTube recenzje kosmetyków i tutoriale makijażowe. Zastanawiałaś się kiedyś nad tym, co sprawiło, że to właśnie Ty wybiłaś się na ich tle i że Twoja popularność nie słabnie?

Czasami wystarczy zwyczajnie nagrać film na temat, który aktualnie jest na topie.

Cytat Trzeba też publikować regularnie żeby widzowie o nas – twórcach, nie zapomnieli.
 Do dzisiaj nie wiem jak to się dzieje, że widzów cały czas przybywa, a kanał niedługo osiągnie próg 100 000 subskrybentów, który zawsze wydawał mi się nie osiągnięcia.

 

5. Jakie masz marzenia związane z tym co aktualnie robisz?

Oprócz publikowania na Youtube jestem też wizażystką. Chciałabym kiedyś zobaczyć swoją publikację w magazynie Makeup Trendy. Kiedyś to zrobię! 🙂

Skonfiguruj własne lustro do wizażu
Jeśli potrzebujesz lustra do makijażu na wymiar z odpowiednim oświetleniem, to skorzystaj z konfiguratora, dzięki któremu wykreujesz idealne lustro dla siebie
Skonfiguruj

6. Przed komputerem i w Internecie spędzasz zapewne mnóstwo czasu. Czy masz takie chwile, kiedy potrzebujesz od tego odpocząć i odciąć się? Co wtedy robisz?

Chyba muszę powiedzieć, że jestem uzależniona od technologii. Pracując w internecie ciężko jest tego uniknąć, ale kiedy już mam potrzebę odcięcia się – zabieram swojego psa na długaśny spacer po lesie, a telefon i inne urządzenia zostają w domu.

lamakeupebella-wywiad-2

 

7. Czy wyobrażasz sobie czasami siebie i swoje życie za 20-30 lat? Czy widzisz się wtedy nadal w roli youtuberki czy jednak w zupełnie innym zajęciu? Jeśli w innym, to co by to mogło być?

Na pewno będę malować, a co z kanałem? Nie wiem jak długo będę miała siłę i możliwość nagrywać.

 

8. Co uważasz za swój największy sukces?

W kwestiach zawodowych sukces odnoszę za każdym razem, kiedy widzę uśmiech zadowolonej klientki po wykonaniu makijażu. Czasami widzę też łzy radości, a wtedy płaczę razem z nimi.

lamakeupebella-lustro-soled-02

 

9. Jaki jest Twój ulubiony sposób spędzania wolnego czasu?

Gdybym tylko mogła, cały swój wolny czas poświęciłabym na podróże.

 

10. Ten wywiad zapewne przeczytają osoby, które również wrzucają swoje filmy w serwisie YouTube. Jakich rad mogłabyś im udzielić? Co jest istotne i niezbędne do rozwoju w tym kierunku?

W tych czasach trzeba wyrobić sobie na prawdę twardą skórę, uodpornić się na krytykę. Anonimowość w internecie, wzmaga w ludziach chęć przelewania swoich frustracji na innych.

CytatNa pewno trzeba też być cierpliwym i mieć do siebie dystans.
To wszystko połączone z podążaniem za nowinkami jest chyba prostym przepisem na sukces.

 

Ważne

MASZ POMYSŁ NA KOLEJNY WYWIAD?

Wywiad z jaką osobą związaną z branżą beauty lub architekturą chciałbyś/chciałabyś przeczytać? Napisz w komentarzu swoją propozycję.